*3η αγωνιστική

ΧΑΛΙΦΑΞ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Χάλιφαξ έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Τορκί, δεχόμενη ένα γκολ από τον ΜακΓκάβιν στο 45ο λεπτό κόντρα στη ροή του αγώνα, έχοντας την ατυχία να πέσει στην πολύ καλή μέρα του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Η Χάλιφαξ έπαιξε πολύ καλύτερα από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος, όταν και πάλι έχασε χωρίς να σκοράρει, αλλά το αποτέλεσμα δεν ήταν διαφορετικό και στο δεύτερο παιχνίδι της, χάνοντας με 0-1 εντός έδρας από την Τορκί. Πάντως αξίζει να σημειωθεί πώς αν και πέρυσι είχε την πιο δυνατή έδρα του πρωταθλήματος στο τέλος της κανονικής διάρκειας της σεζόν, είχε χάσει στο πρώτο παιχνίδι στο γήπεδό της!

Βέβαια σε σχέση με πέρυσι έχει άλλον προπονητή, αν και είναι ο βοηθός του περσινού που αποχώρησε το φετινό καλοκαίρι! Αλλά ο Κρις Μίλινγκτον, περί αυτού ο λόγος, είπε πώς περιμένει από τους παίκτες του να παίξουν με το ίδιο πάθος και σήμερα, απλά αυτή τη φορά να πάρουν και τη νίκη.

Τραυματίας και σε πορεία αποθεραπείας από πέρυσι είναι ο μέσος Σπενς και τιμωρημένος είναι ο μέσος Στοτ που αποβλήθηκε στο ντεμπούτο του με την ομάδα.

Χάλιφαξ Στατιστικά

*Εχει 6/8 αγώνες με 2-3 γκολ στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της

*Εχει 2/2 N/G μαζί με under 2,5 στο πρωτάθλημα.

ΣΑΟΥΘΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σάουθεντ έφερε 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Σόλιχαλ Μουρς, παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Ντάλας στο 12ο λεπτό, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει με τον Ρεχ στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Σάουθεντ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας κόντρα στην Σόλιχαλ Μουρς, παίρνοντας τον πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα, μετά την ήττα που γνώρισε στην πρεμιέρα της σεζόν.

Συνεχίζει λοιπόν μία κακή πορεία που είχε στα τελευταία φιλικά της, αφού αν συνυπολογιστούν και αυτά, δεν έχει νίκη στους εφτά πιο πρόσφατους αγώνες, αλλά με τρεις ισοπαλίες.

Παρόλα αυτά ο τεχνικός της, Κέβιν Μάχερ, παραμένει αισιόδοξος και πιστεύει πώς η ομάδα του θα παρουσιαστεί πανέτοιμη στη σημερινή της αναμέτρηση.

Χτύπησε στον αγώνα της πρεμιέρας ο επιθετικός Χάιντ που δύσκολα θα παίξει απόψε, ολοκληρώνει την ποινή του ο αμυντικός Δημητρίου, αλλά λείπουν και οι τραυματίες ήδη Σκοτ – Μόρις (ΑΜ), Κάρντγουελ (ΕΠ), Μέρφι (ΕΠ), Τέιλορ (ΑΜ).