*Στον πρώτο γύρο: Βόλφσμπουργκ – Ουνιόν Βερολίνου 2-1

*2-3 γκολ στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε όλους τους αγώνες στο κουπόνι παμε στοιχημα

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Μάιντς. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Μπούρκαρντ (45+8′) και ισοφαρίστηκαν λίγο αργότερα από τον Γκόσενς (45+13′).

Η Ουνιόν Βερολίνου επέστρεψε με τον βαθμό από την έδρα της Μάιντς μεσοβδόμαδα, μετά από μία συναρπαστική αναμέτρηση με πολλές ευκαιρίες και τους τερματοφύλακες στο προσκήνιο. Είχε δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις αυτού κι απάντησε λίγο αργότερα με προβολή του Γκόσενς.

Δεν εμφανίστηκε επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο, δίνοντας χώρο στους γηπεδούχους που είχαν τουλάχιστον δύο μεγάλες ευκαιρίες για να προηγηθούν. Φτάνοντας τους 18 βαθμούς οι πρωτευουσιάνοι βρίσκονται στο +3 από την Κολωνία και την επικίνδυνη ζώνη, πανηγύρισαν μία νίκη σε πέντε αγωνιστικές επί της Ντάρμσταντ (1-0 εντός) στις 28 Ιανουαρίου (δύο ισοπαλίες, δύο ήττες).

Εντός έδρας “τρέχουν” ένα αήττητο σερί τεσσάρων αγωνιστικών (3-1-0), στις δύο τελευταίες από τις οποίες κράτησαν το μηδέν. Η Ουνιόν Βερολίνου παραμένει αήττητη σε τέσσερις εντός έδρας αναμετρήσεις με τη Βόλφσμπουργκ στην Μπουντεσλίγκα (2-2-0), σε κάθε μία από τις οποίες πέτυχε από δύο γκολ (δύο φορές 2-2, δύο φορές 2-0).

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με τη Χόφενχαϊμ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με Μπάιερ (6′) και Πρέμελ (66′). Απάντησε ισάριθμες ο Μάγερ (58′, 70′ πεν.).

Βρέθηκε να κυνηγά το σκορ στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε η Χόφενχαϊμ, πριν καν συμπληρωθούν 10′ στη μεταξύ τους αναμέτρηση. Πίεσε για την ισοφάριση, είχε δοκάρι στο 19′ και, τελικά, απάντησε με πανέμορφο γκολ του Μάγερ στο 58′. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την αμυντική ολιγωρία της Βόλφσμπουργκ οχτώ λεπτά αργότερα παίρνοντας εκ νέου προβάδισμα.

Μετά την ισοφάριση από την άσπρη βούλα του πέναλτι οι γηπεδούχοι πίεσαν χωρίς, ωστόσο, να καταφέρνουν να φτάσουν στην ολική ανατροπή. Τέταρτη σερί ισοπαλία για τους “λύκους” σε ισάριθμες αγωνιστικές από την έναρξη του 2024, αγνοούν τη νίκη στις πέντε τελευταίες.

Στις εννέα τελευταίες εξόδους τους στην Μπουντεσλίγκα επικράτησαν μόνο της Ντάρμσταντ (1-0) στις 16 Δεκεμβρίου (δύο ισοπαλίες, έξι ήττες). Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Βρανκς, τη θέση του αναμένεται να πάρει ο Σβάνμπεργκ. Νοκ άουτ τέθηκε ο βασικός πορτιέρο Καστέλς λόγω προβλήματος στη μέση.