*20η αγωνιστική

*Η Μπάροου είναι αήττητη από την Γουόλσολ σε έξι αγώνες, με δύο ισοπαλίες σε τρία παιχνίδια εντός.

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου κέρδισε 1-4 εκτός έδρας την Κόλτσεστερ, με τεράστια ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του ΜακΓκίχαν στο 20’, πριν ισοφαρίσει με αυτογκόλ του Γκρίνιτζ στο 52’, ενώ πέτυχε τρία τέρματα ακόμη με τους Ρέι (86’, 93’) και Μίτσελ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την Μπάροου, που κέρδισε με 1-4 εκτός έδρας την Κόλτσεστερ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει στο πρώτο ημίχρονο!

Δείχνει σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση, με έξι σερί νίκες, εφτά στα 10 τελευταία παιχνίδια που παραμένει αήττητη. Ειδικά στο γήπεδό της είναι αήττητη στο πρωτάθλημα, έχοντας χάσει μόνο από την Μπλάκπουλ, μάδα μεγαλύτερης κατηγορίας;ς, στο Λιγκ Καπ, με πέντε νίκες σε 10 αγώνες.

Με αυτές τις επιδόσεις έχει βρεθεί εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off, αλλά είναι σε απόσταση βολής, στο -1 και στο -2 συγκεκριμένα, από δύο ομάδες εντός πρώτης τριάδας και τις θέσεις απευθείας ανόδου.

Μπάροου Στατιστικά

*Τέσσερα σερί Ν/G εντός έδρας

*7/10 under 2,5 εντός έδρας, 6/8 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΟΥΟΛΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ έφερε 0-0 εντός έδρας με την Φόρεστ Γκριν σε έναν αγώνα που δεν είχε πολλές ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες.

Η Γουόλσολ αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εντός έδρας με την Φόρεστ Γκριν, αποφεύγοντας μία τρίτη σερί ήττα, αλλά πάλι χωρίς να κερδίσει. Πάντως έχει έξι ήττες στους 14 τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει πετύχει μόλις τρεις νίκες.

Ειδικά μακριά από την έδρα της έχει μόνο τρεις νίκες και εφτά ήττες σε 12 παιχνίδια συνολικά φέτος.

Είναι πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα της κατηγορίας της, στο δεύτερο μισό του, απέχοντας λίγο πιο κοντά από πλευράς βαθμών από την ζώνη του υποβιβασμού, παρά από από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.