*1η αγωνιστική των πλέι οφ.

*No Goal τα 7/8 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Πάφος – ΑΕΚ Λάρνακας 0-0, ΑΕΚ Λάρνακας – Πάφος 1-0

ΠΑΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Νέα Σαλαμίνα, για το πρωτάθλημα.

Αήττητη παρέμεινε για έκτο σερί ματς πρωταθλήματος η Πάφος. Την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας, η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο υποδέχθηκε τη Νέα Σαλαμίνα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Αρκετά κακό ποιοτικά το μεταξύ τους ματς, με ελάχιστες καλές στιγμές εκατέρωθεν και με αρκετά φάουλ. Η ίδια είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, όμως υστέρησε στη δημιουργία και δεν κατάφερε να βρει το δρόμος προς τα δίχτυα.

Πρώτη απώλεια, μετά τις δυο νίκες που είχαν προηγηθεί κόντρα σε Εθνικό Άχνας (4-3 εντός) και Οθέλλο Αθηαίνου (0-3 εκτός), οπότε και ξεκινάει από την τέταρτη θέση την πορεία της σε αυτά τα πλέι οφ. Στο -9 η διαφορά που έχει από την κορυφή. Παρέμεινε αήττητη στα τέσσερα πιο πρόσφατα μπροστά στο κοινό της, έχοντας επικρατήσει στα 3/5. Την ερχόμενη Τετάρτη (28/02), θα αντιμετωπίσει τη Νέα Σαλαμίνα για τα προημιτελικά του κυπέλλου.

Κόντρα στον ΑΠΟΕΛ θα εκτίσει ο Ζάιρο, που συμπλήρωσε κάρτες. Στη δεύτερη κατηγορία των ΗΑΕ θα συνεχίσει την καριέρα του ο Πέδρο Πελάζιο, που δεν υπολογιζόταν και δόθηκε δανεικός στη Γιουνάιτεντ.

Πάφος Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια.

*No Goal τα 9/11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ανόρθωσης, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Πέρε Πονς στο 48ο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η ΑΕΚ Λάρνακας, μετά και το εκτός 2-3 επί της ΑΕ Λεμεσού. Την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας, η ομάδα του Ραν Μπεν Σιμόν υποδέχθηκε την Ανόρθωση, της οποίας και επικράτησε με 1-0.

Ισορροπημένο και με λίγες καλές στιγμές εκατέρωθεν το πρώτο ημίχρονο. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια όμως, ευτύχησε να είναι αυτή που πήρε το προβάδισμα, αν και ένα λεπτό “καρδιοχτύπησε”. Στην πορεία είχε το πάνω χέρι και το σκορ θα μπορούσε να ξεφύγει ακόμη περισσότερο.

Ξεκινάει έτσι την πορεία της σε αυτά τα πλέι οφ από την τρίτη θέση, ούσα στο +2 από τη σημερινή της αντίπαλο, αλλά και στο -7 από την κορυφή και τον ΑΠΟΕΛ. Αλώβητη στις δέκα τελευταίες εξόδους της, έχοντας από πέντε νίκες και ισοπαλίες. Την ερχόμενη Πέμπτη (29/02), θα παίξει κόντρα στον Απόλλων Λεμεσού για τα προημιτελικά του κυπέλλου.