5η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πούμας με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Φερνάντεζ στο 50’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με το Ντινένο με πέναλτι στο 84’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ερέρα στο 90+2’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Τίγκρες. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, απείλησε ελάχιστα την αντίπαλη εστία και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο σκορ στις καθυστερήσεις του αγώνα. Νωρίτερα είχε υποκύψει στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη δύο γκολ.

Καλύτερη εικόνα αναμένεται να βγάλει σήμερα, έχοντας σύμμαχο το κοινό της. Πολύ πιο δυνατή όταν αγωνίζεται εντός έδρας, σκοράρει με τρομερή ευκολία ενώ παράλληλα αμυντικά είναι αρκετά πιο σταθερή. Μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί την τραγική κατάσταση στην οποία βρίσκεται αμυντικά η αντίπαλός της, αλλά δεν θα πρέπει να την υποτιμήσει σε καμία περίπτωση, αφού είναι σχεδόν βέβαιο πως θα το «πληρώσει».

Τίγκρες Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Τσίβας Γουαδαλαχάρα με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπρουνέτα στο 56’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Βεργκάρα στο 72’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αλβαράδο στο 84’ με πέναλτι.

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Σάντος Λαγκούνα με μια πολύ καλή εμφάνιση. Πίεσε έντονα και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, βρίσκοντας το δρόμο προς τα δίχτυα σε δύο περιπτώσεις στην επανάληψη. Αμυντικά αδράνησε στα τελευταία λεπτά, υποκύπτοντας σε παράβαση εντός περιοχής, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να σκοράρουν εξίσου.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να αποσπάσει ένα αντίστοιχο αποτέλεσμα. Εξαιρετική στο επιθετικό της κομμάτι, σκοράρει ασταμάτητα τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως είναι απίστευτα επιρρεπής σε λάθη αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται με την ίδια ευκολία γκολ.