*Φάση των «16» του κυπέλλου Χιλής. Μονή αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΚΙΜΠΟ (Α’ ΧΙΛΗΣ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κόλο Κόλο με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Πιζάρο στο 3’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σάντσεζ στο 11’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Καμπράλ στο 59’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λάρα στο 84’.

Το τρίποντο στο τέλος έχασε η Κοκίμπο, μένοντας στην ισοπαλία. Μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε να το ανατρέψει σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα. Παρ’ όλα αυτά στα τελευταία λεπτά υπέκυψε στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης.

Μια ακόμα πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της Κομπρεσάλ, παίρνοντας παράλληλα προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, παραμένει όμως μαχητική και δυσκολεύει κάθε αντίπαλο. Έχει πολλά προβλήματα αμυντικά και ψάχνει τρόπους να τα βελτιώσει, αλλά χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία μέχρι στιγμής.

Κοκίμπο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ (Α’ ΧΙΛΗΣ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μαγκαγιάνες με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ροσέλ στο 8’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Λεζκάνο στο 45+2’. Το 3-0 πέτυχε ο Ροσέλ με δεύτερο προσωπικό γκολ στο 47’, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πινέρο στο 79’.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα έδωσε η Κομπρεσάλ. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και τις αξιοποίησε, βρίσκοντας δίχτυα και στα δύο ημίχρονα. Στην επανάληψη έβγαλε αδράνεια, δίνοντας την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να βρουν εξίσου δίχτυα.

Σε εξαιρετική κατάσταση εδώ και αρκετό διάστημα, σκοράρει ακατάπαυστα, ενώ δεν πτοείται από το γεγονός ότι συχνά δέχεται εξίσου γκολ. Δεν «σκαμπάζει» από έδρες, κοιτάζει κάθε ομάδα στα «μάτια» και θέλει να κυνηγήσει το νταμπλ. «Πέρασε» μάλιστα από αυτό το γήπεδο την τελευταία φορά που αγωνίστηκε με σκορ 0-3.