*16η αγωνιστική του Απερτούρα.

*Η Νεκάξα επικράτησε και στα δυο συνολικά εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο τη Μασατλάν.

ΝΕΚΑΞΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τιχουάνα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 33′ με τον Μπράιαν Γκαρσία, για να δεχθεί την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη εδώ και τρία παιχνίδια η Νεκάξα, έχοντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χάιμε Λοσάνο φιλοξενήθηκε από την Τιχουάνα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Δεν ικανοποίησε με την εμφάνιση της, αλλά κόντρα στη ροή κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ, κάτι που δεν κράτησε για πολύ καθώς δέχθηκε την ισοφάριση στο φινάλε του ημιχρόνου. Δέχθηκε πίεση στο δεύτερο ημίχρονο, απέφυγε όμως τα χειρότερα. Πρώτος βαθμός μετά τις δυο ήττες από Σάντος Λαγκούνα (3-1 εκτός) και Κλαμπ Αμέρικα (1-2 εντός), διατηρείται έστω και οριακά εντός της ζώνης των πλέι οφ. Ηττήθηκε στα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (1-0-3). Παραμένει εκτός ο μέσος Καρδόνα.

Νεκάξα Στατιστικά

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΑΣΑΤΛΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τολούκα, για το πρωτάθλημα. Παρότι ήταν αυτή που προηγήθηκε στο 23′ με τον Κόλουλα, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα στο 55ο λεπτό.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Μασατλάν, μετά και την ήττα 2-0 από την Κρουζ Αζούλ. Την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα του Γκάμπριελ Καμπαγιέρο υποδέχθηκε την Τολούκα, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Μπήκε πιο δυναμικά και προηγήθηκε στο σκορ, είχε ευκαιρίες να διευρύνει τα τέρματα της, δεν το έκανε όμως και δέχθηκε την ισοφάριση στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς να αλλάξει κάτι στην πορεία. Βρίσκεται έτσι εκτός της πρώτης δωδεκάδος και των πλέι οφ του Απερτούρα, ούσα παράλληλα στο -2 από την αποψινή της αντίπαλο. Πήρε αποτέλεσμα στις τρεις από τις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (1-2-1). Στην εθνική ομάδα της Βενεζουέλας κλήθηκε ο μέσος Έντουαρντ Μπέγιο.