*42η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κρόουλι – Νιούπορτ 4-1

*11/14 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΙΟΥΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Κόλτσεστερ, παρόλο που προηγήθηκε με τον Ζανζάλα στο 42ο λεπτό. Ο Ιαντόλο στο 75’ την ισοφάρισε και ηττήθηκε από τέρμα του Μίνγκι στις καθυστερήσεις.

Η Νιούπορτ ηττήθηκε 2-1 εκτός έδρας από την Κόλτσεστερ, δεύτερη συνεχόμενη ήττα, πάλι όμως μακριά από το γήπεδό της. Σε αυτό έχει κερδίσει τον πιο πρόσφατο αγώνα της και γενικά τώρα τελευταία όποτε παίζει εντός, μία κερδίζει και μία χάνει!

Αν συνεχιστεί αυτό το μοτίβο, είναι η σειρά της ήττας για τους σημερινούς γηπεδούχους.

Εξακολουθεί να είναι οριακά στο πρώτο μισό μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση, αλλά πλέον είναι στο -5 από την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα play off για την άνοδο.

Βέβαια ο τεχνικός της δήλωσε πως στόχος τους ήταν να φτάσουν τους 57 βαθμούς και θέλουν δύο ακόμη για να συμβεί αυτό. Όταν τους φτάσουν, τότε θα κοιτάξουν το παρακάτω.

Νιούπορτ Στατιστικά

*14/22 over 2,5 εντός έδρας

*16/22 G/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΡΟΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι έχασε 0-2 εντός έδρας από την Ντονκάστερ, με γκολ που δέχθηκε από τον Αντελακούν στο 57’, ενώ παρόλο που έπαιζε με παίκτη περισσότερο μετά το 66’, όχι απλά δεν ισοφάρισε, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από τον Μπιάμου στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Κρόουλι έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Ντονκάστερ, πρώτη της ήττα έπειτα από τέσσερις αγώνες, μόλις δεύτερη στους 10 πιο πρόσφατους που έχει και έξι νίκες.

Μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις νίκες και έχασε μόνο στο γήπεδο της Μόρκαμ στις πέντε τελευταίες της αναμετρήσεις. .

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα βγήκε εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off της ανόδου, στο -1 από αυτές, στην ένατη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Απόψε επιστρέφει και στον πάγκο της ο τεχνικός της, Σκοτ Λίντσεϊ, που έχασε δύο αγώνες λόγω τιμωρίας.