*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπλάκμπερν-Μπέρμιγχαμ 4-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ουγκμπό στο 15’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο ίδιος στο 53’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Μπέρμιγχαμ. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν μπόρεσε να διαπεράσει την άμυνα των γηπεδούχων, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά πιέστηκε και άφησε κενά, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της Μπλάκμπερν. Ενώ άφησε θετικά στοιχεία και στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις της, σε καμία δεν μπόρεσε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα, μετρώντας ισάριθμες ήττες, σε όλες τις διοργανώσεις. Επιστρέφει στα εντός έδρας παιχνίδια μετά από σχεδόν ένα μήνα και θέλει να το εκμεταλλευτεί, επιστρέφοντας παράλληλα και στις νίκες. Σημαντικά όλα της τα παιχνίδια από εδώ και στο εξής, καθώς βρίσκεται στο +3 από την 22η ΚΠΡ.

Μπέρμιγχαμ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Στόουκ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ντόλαν στο 7’ και το 2-0 ο Σμόντικς στο 20’. Το 3-0 πέτυχε ο Ντόλαν στο 37’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ένις στο 39’.

Πολύ καλή εμφάνιση και σημαντική νίκη για τη Μπλάκμπερν. Μπήκε δυνατά και κατάφερε να εκμεταλλευτεί πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Δεν πτοήθηκε από το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι μείωσαν λίγο πριν την ανάπαυλα και στην επανάληψη διατήρησε το υπέρ της σκορ χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από τη σημαντική νίκης κόντρα στη Στόουκ. Δείχνει να βρίσκει και πάλι ρυθμό, συνεχίζει να σκοράρει με συνέπεια, όμως είναι αρκετά πιο σταθερή στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην της κοστίζει τόσο το γεγονός ότι δέχεται μονίμως γκολ. Δεν θα είναι εύκολο το έργο της σήμερα, καθώς πέρα από δύσκολο αντίπαλο, έχει δείξει πως δυσκολεύεται να αποσπάσει θετικά αποτελέσματα μακριά από το γήπεδό της.