*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΤΟΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πλίμουθ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Κάμπελ στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπούντου στο 43’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ραντέλ στο 90+7’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε ακόμα μία ήττα. Μπήκε μεν δυνατά και πήρε προβάδισμα στο σκορ, όμως ισοφαρίστηκε πριν το ημίχρονο, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα δέχθηκε την ανατροπή.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Πάρα πολλά τα προβλήματά της αμυντικά, δεν μπορεί να βρει σταθερότητα στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται συνεχώς γκολ. Στα θετικά το γεγονός ότι βρήκε και πάλι την επαφή της με τα δίχτυα, αν και αυτό δεν τη βοήθησε ώστε να αποσπάσει τα αποτελέσματα που θα επιθυμούσε. Έχει το πλεονέκτημα έδρας σήμερα και είναι υποχρεωμένη να το εκμεταλλευτεί, καθώς φιλοξενεί την ουραγό του πρωταθλήματος και πρέπει να νικάει τέτοιου είδους παιχνίδια για να μην μπει σε μπελάδες.

Στόουκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπλάκμπερν με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κανταμαρτέρι στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σμόντικς στο 65’. Το 2-1 πέτυχε ο Τζόνσον στο 78’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουίντας στο 90+1’.

Τεράστια νίκη για τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ με μια άκρως αποτελεσματική εμφάνιση. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να πάρει από νωρίς κεφάλι στο σκορ, ενώ δεν πτοήθηκε από το γεγονός ότι δέχθηκε την ισοφάριση, σκοράροντας ξανά σε δύο περιπτώσεις στα τελευταία λεπτά.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να διπλασιάσει ιδανικά τις νίκες της. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά προβλήματα της Στόουκ, ώστε να βρει με μεγαλύτερη ευκολία το δρόμο προς τα δίχτυα, όμως θα πρέπει να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, καθώς μπορεί εύκολα να βρεθεί σε δύσκολη θέση. Είναι με διαφορά η χειρότερη ομάδα σε ότι αφορά τις εκτός έδρας αναμετρήσεις της, μετρώντας μόλις μία ισοπαλία από την αρχή της σεζόν.