11η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Ο’ΧΙΓΚΙΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ουνιόν Λα Καλέρα με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Φρίας στο 8’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κοντρέρας στο 41’. Το 1-2 πέτυχε ο Φρίας στο 65’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ραμπέγιο στο 87’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να σώσει η Ο’Χίγκινς. Μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ακολούθησε παρόμοιο σκηνικό, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Παρ’ όλα αυτά στα τελευταία λεπτά βρήκε ξανά δίχτυα, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Να ξεφύγει από τη μετριότητα θέλει σήμερα, επιστρέφοντας στις νίκες ύστερα από ένα μήνα. Είναι μεν μαχητική, όμως δυσκολεύεται αρκετά να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, πράγμα το οποίο της δυσχεραίνει σημαντικά την προσπάθεια για θετικά αποτελέσματα. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, με αποτέλεσμα να είναι λιγοστές οι αναμετρήσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ.

Ο’Χίγκινς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΟΥΝΤΑΞ ΙΤΑΛΙΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κομπρεσάλ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Σεσπέδες στο 52’.

Πολύ καλή εμφάνιση, αλλά με ήττα για την Αουντάξ Ιταλιάνο. Είχε τον έλεγχο του ματς, είχε την κατοχή της μπάλας σε υψηλά επίπεδα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, όμως δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, σκοράροντας με την έναρξη της επανάληψης και διατηρώντας το υπέρ της προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί ώστε να περάσει από την Ο’Χίγκινς. Φανερά βελτιωμένη το τελευταίο διάστημα, παρ’ όλα αυτά το αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής δεν φανερώνει την καλή της εικόνα. Αρκετά πιο επιθετική, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα με μεγαλύτερη ευκολία, όμως παραμένει επιρρεπής αμυντικά, με αποτέλεσμα να έχει στερηθεί αρκετούς βαθμούς από την αρχή της σεζόν.