*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Οσέρ με σκορ 2-2, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σιναγιόκο στο 39’ με πέναλτι και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Καμαρά στο 80’. Το 1-2 πέτυχε ο Χάκνεϊ στο 90’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρότζερς στο 90+4’.

Την ήττα έσωσε στα τελευταία λεπτά η Μίντλεσμπρο, δείχνοντας τη μαχητικότητά της. Μετριότατη αμυντικά, έβγαλε αστάθεια και έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ, όμως στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης πίεσε έντονα και βρήκε δύο γκολ που έφεραν το ματς στα ίσα.

Δεν έχει αφήσει και τις καλύτερες εντυπώσεις στην προετοιμασία της, καθώς δείχνει να παραμελεί αρκετά τα αμυντικά της καθήκοντα, κάτι το οποίο πέρσι της «κόστισε» σε μερικές αναμετρήσεις, ενώ από την άλλη βρίσκει μεν δίχτυα στα περισσότερα παιχνίδια της, το οποίο είναι και το θετικότερο της υπόθεσης. Στόχος της είναι φυσικά η άνοδος, ύστερα από την εξαιρετική σεζόν που πραγματοποίησε πέρσι, χάνοντας όμως το τρίτο «εισιτήριο» στα πλέι-οφ.

Μίντλεσμπρο Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΙΛΓΟΥΟΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Φορτούνα Σιτάρντ με σκορ 1-2, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπράντσο στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χαλίλοβιτς στο 45+2’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Νοσλίν στο 73’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τη Μίλγουολ. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και στην επανάληψη ολοκλήρωσαν την ανατροπή του σκορ.

Καλή η εικόνα της στα περισσότερα φιλικά που έδωσε. Σκόραρε μάλιστα σε όλες, με σχετική άνεση, ενώ σε γενικές γραμμές έδειξε και μια αρκετά σταθερή άμυνα. Δύσκολο το ξεκίνημά της φέτος, αφού αντιμετωπίζει ένα από τα φαβορί για την άνοδο, όντας παράλληλα και φιλοξενούμενη.