*15η αγωνιστική

* 3/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ήταν under 2.5.

* goal/goal  τα 4/5 τελευταία  παιχνίδια των δυο ομάδων.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: (Για το πρωτάθλημα) Εκτός έδρας νίκη με 0-1 απέναντι στην Αλιάντζα Πετρολέρα, το γκολ που θα χαρίσει την νίκη στους φιλοξενούμενους θα πέτυχει ο Σαμπουέζα στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης. Προηγήθηκε η εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στην Μιγιονάριος για τον 1ο τελικό μεταξύ των ομάδων για το τελικό Κυπέλλου Κολομβίας το γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Χαιντάρ στο 62ο λεπτό.

Στο πρόσφατο παιχνίδι για το πρωτάθλημα αγωνίστηκε με εκτεταμένο ροτέισον και κατάφερε να επικρατήσει με 0-1 της Αλιάντζα Πετρολέρα εκτός έδρας με τέρμα του Σαμπουέζα στο 27ο λεπτό. Επιστρέφοντας στις νίκες μετά τις δυο σερί ήττες από Ντεπορτίβο Πάστο (εκτός) και Μιγιονάριος (εντός).Μια σεζόν που μέχρι στιγμής τα έχει όλα για την Ατλέτικο Τζούνιορ, όπως η αμφισβήτηση την πίεση των οπαδών αλλά και αλλαγή προπονητή μετά την απομάκρυνση του Αργεντίνου τεχνικού Ρεάλ αλλά και ιδιαίτερες συγκινησίες στον θεσμό του Κυπέλλου! Αγκάθι αποτελούν οι ως τώρα εμφανίσεις στο πρωτάθλημα, αφού αυτή την στιγμή βρίσκεται στο -4 και εκτός οκτάδας, χωρίς να πείθει με τις εμφανίσεις της. Σε ότι έχει να κάνει με τα αγωνιστικά προβλήματα ο Κομεσάνα δεν μπορεί να υπολογίζει του τραυματίες εδώ και καιρό Καστριγιόν και Ουρίμπε.

Ατλέτικο Τζούνιορ Στατιστικά

*4/5 παιχνίδια τελευταία με no/goal.

*4/5 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ.

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΚΑΛΙ ΑΝΑΝΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 1-2 απέναντι στην Λα Εκιδάδ, η ιστορία του παιχνιδιού γράφτηκε από το πρώτο κιόλας μέρος όταν άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους ο Μορένο στο 14ο λεπτό, για να φέρει το ματς στα ίσα για τους γηπεδούχους ο Σεγκούρα στο 23ο λεπτό εκ νέου προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους της Εκιδάδ με τον Σαμπάγκ να ευστοχεί σε χτύπημα πέναλτι και να διαμορφώσει έτσι το τελικό σκορ.

Μια από τα ίδια για την Ντεπορτίβο Κάλι άλλη μια ήττα η 3η στην σειρά και πλέον το πρόβλημα αντί να μικραίνει διογκώνεται με γοργούς ρυθμούς αυτήν την φορά θα έρθει η εντός έδρας ήττα με 1-2 από την Λα Εκιδάδ, στο άδειο από κόσμο Εστάντιο Ντεπορτίβο Κάλι λόγω τιμωρίας που κουβαλάει η ομάδα του Κάλι από το εκτός έδρας παιχνίδι κόντρα στην Κορτουλούα και την εισβολή των οπαδών της στον αγωνιστικό χώρο. Στα της αναμέτρησης τώρα δίκαια ηττήθηκε για ακόμη μια φορά  αφού βρέθηκε μάλιστα να χάνει από το ημίχρονο της αναμέτρησης. Στην επανάληψη η φιλοξενούμενοι με σωστή διαχείριση δεν κινδύνεψαν και πανηγύρισαν αυτήν την νίκη, βυθίζοντας ακόμα περισσότερο την ομάδα του Ανγκούλο.