*Στην κανονική διάρκεια: Μπρνο – Τέπλιτσε 2-2 και Τέπλιτσε – Μπρνο 1-1

*Τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με ισοπαλία

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Aπόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (2-6-2).

ΤΕΠΛΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Ανώδυνη η ήττα που υπέστη στην έδρα της Μπάνικ Οστράβα με 2-1 την περασμένη αγωνιστική των πλέι οφ. Δέχτηκε δύο απανωτά γκολ στις αρχές της επανάληψης (56′, 60′), το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο δικό της καλό διάστημα με πέναλτι στο 89′.

Η Τέπλιτσε κατάφερε μέσα από τα αποτελέσματα των άλλων ομάδων να εξασφαλίσει μαθηματικά την παραμονή της στην κατηγορία και υπάρχει δικαιολογημένο κλίμα ευφορίας στις τάξεις της, αφού ένα διάστημα βρισκόταν αρκετά χαμηλά στην βαθμολογία και υπό το κίνδυνο να συμμετάσχει στα μπαράζ. Δεν έχουν αναφερθεί αγωνιστικά προβλήματα και αναμένεται πλήρης στο σημερινό ματς.

Τέπλιτσε Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

ΜΠΡΝΟ

Προηγούμενο ματς: Πραγματοποίησε ακόμη μία κακή εμφάνιση σε αυτά τα πλέι οφ και υπέστη νέα ήττα, τούτην την φορά από την Γιάμπλονετς με 1-0 εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Δέχτηκε το γκολ στο πρώτο μέρος, η εικόνα της ήταν καλύτερη σε σχέση με τα προηγούμενα, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει στο δικό της καλό διάστημα στο δεύτερο μέρος.

Κρατάει την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου στο ματς απέναντι στην Γιάμπλονετς και με βάση αυτή θέλει να αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμό, αφού στην καλύτερη θα παίξει στα μπαράζ. Παραμένει στο +1 από την ουραγό Ζλιν, ενώ ισοβαθμεί με την Παρντούμπιτσε. Την τελευταία αγωνιστική φιλοξενεί την Ζλιν, ενώ είναι η μοναδική ομάδα που δεν έχει σκοράρει στα πλέι οφ. Τραυματίες οι Παχλόπνικ, Σουράλ και Σέβτσικ.