* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Η Αλάνιασπορ κέρδισε τα δύο τελευταία εντός με αντίπαλο την Μπεσίκτας

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (2-4) επί της Καραγκιουμρούκ. Ο Εντουάρντο άνοιξε το σκορ στο 19’ για την Αλάνιασπορ και ο Μπεκίρογλου έκανε το 0-2 στο 28’. Ο Μπορίνι μείωσε για τους γηπεδούχους στο 55’, ο Εντουάρντο ανέκτησε το προβάδισμα δύο τερμάτων στο 70’, ο Μπιράσκι μείωσε εκ νέου για την Καραγκιουμρούκ στο 72’ και ο Γιαρντιμτσί διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 93’.

Εντυπωσιακή, χορταστική, εύκολη όπως αποδείχθηκε η πρεμιέρα της Αλάνιασπορ στο νέο πρωτάθλημα, την περασμένη Κυριακή στην Πόλη έπαιξε το ποδόσφαιρο που μας συνήθισε την περασμένη σεζόν.

Από το ξεκίνημα του αγώνα στο Ολυμπιακό Στάδιο φάνηκε ότι η ομάδα του Φαριόλι θα βρει και χώρους κι έτσι έγινε, με πολύ εύκολο τρόπο χτύπησε στην κόντρα την Καραγκιουμρούκ για το 0-2 του ημιχρόνου, με τον Καρατσά να “σερβίρει”, πριν αποχωρήσει λόγω τραυματισμού. Οι γηπεδούχοι άσκησαν πίεση στο πρώτο μισό της επανάληψης και με το μομέντουμ της μείωσης, αλλά η Αλάνια έβγαινε εύκολα στις αντεπιθέσεις και σε άδεια άμυνα πέτυχε δύο ακόμη γκολ.

Ίδια ομάδα με την περασμένη σεζόν στην πρεμιέρα, παλιοί οι 10/11 που ξεκίνησαν, μοναδικός νέος ο αριστερός στόπερ Μπάλκοβετς.

Δεν προλαβαίνει ο επιτελικός Καρατσά που χτύπησε στην πρεμιέρα, παραμένει εκτός ο φορ Ντιεντιού, αμφίβολος ο χαφ Γκιουνές.

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Over 2.5 τα 7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Καϊσέρισπορ. Στο 67’ αποβλήθηκε ο Καρίμι της Καϊσέρισπορ και στο 93’ ο Τοσούν της Μπεσίκτας. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε στο 90+6’ ο Γκεζάλ.

Προβλημάτισε η Μπεσίκτας στην πρεμιέρα της σεζόν, με κόπο, πολύ ιδρώτα και άγχος ήρθε η νίκη επί της Καϊσέρισπορ.

Παραδόξως ο κόουτς Ισμαέλ άλλαξε το σύστημα που χρησιμοποιούσε από την άνοιξη που ανέλαβε και επίσης δοκίμαζε στα φιλικά προετοιμασίας και αυτό, μεταξύ άλλων μπέρδεψε την ομάδα. Είχε αμυντικά θέματα με το 4-2-3-1, η Καϊσέρι έβγαινε εύκολα στους χώρους και πριν το 10λεπτο έχασε ανεπανάλληπτο τετ α τετ. Δύσκολα δημιουργούσαν οι “αετοί” στο 11 εναντίον 11, πήραν μέτρα και πίεσαν με παίκτη παραπάνω, αλλά όχι ορθολογικά. Τελικά το γκολ το βρήκαν όταν αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία με όμορφο πλασέ του Γκεζάλ, που ήταν γενικά ο πιο επικίνδυνος παίκτης της.

Ρίσκαρε και στον καταρτισμό ο Ισμαέλ με 7 νέα πρόσωπα στο αρχικό του σχήμα, ήταν φανερή η έλλειψη χημείας με δύο χαφ που (αναγκαστικά) έπαιξαν για πρώτη φορά μαζί. Αλλαγές ετοιμάζει στη μεσαία γραμμή ο Γάλλος κόουτς για το ταξίδι στο νότο.

Στα μεταγραφικά, η διοίκηση θέλει πρώτα να ξεφορτωθεί τα συμβόλαια παικτών που δεν υπολογίζονται και στην συνέχεια να γίνουν οι τελευταίες προσθήκες.