*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (1-5-1).

ΤΒΕΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Σε καλό παιχνίδι από άποψη ποιότητας και θεάματος, έμεινε στο 2-2 με αντίπαλο την Χέρακλες εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική, Εξαιρετική στο πρώτο μέρος, βρέθηκε δίκαια μπροστά στο σκορ με 0-2 (11′, 32′). Στην επανάληψη όμως, παρουσίασε ένα τελείως διαφορετικό πρόσωπο και έδωσε την ευκαιρία να μπει στο ματς, αρχικά μειώνοντας στο 68′ και στην συνέχεια ισοφαρίζοντας είκοσι λεπτά μετά (88′).

Σίγουρα δεν θα μπορούσε να αισθάνεται ευχαριστημένη από την έκβαση του γειτονικού ντέρμπι με αντίπαλο την Χέρακλες, αφού βρέθηκε μπροστά με δύο γκολ και κατάφερε να μην κερδίσει. Κούραση έβγαλε στο δεύτερο ημίχρονο ενώ έλειψε η συγκέντρωση και το καθαρό μυαλό στις περισσότερες προσπάθειές της. Έχει μόλις δύο απώλειες από την αρχή της σεζόν (7-1-1), πραγματοποιεί πορεία πρωταθλητισμού και θα μπορούσε να είναι ακόμη ψηλότερα αν Αϊντχόφεν, Άλκμααρ και Φέγενορντ δεν έκαναν τόσο καλές πορείες μέχρι τώρα.

«Είναι μια καλή ευκαιρία για εμάς το παιχνίδι με αντίπαλο την Φέγενορντ, προκειμένου να τεστάρουμε τις δυνάμεις μας και να δούμε πού βρισκόμαστε. Θεωρώ ότι θα γίνει ένα καλό ματς και με την βοήθεια των οπαδών μας, μπορούμε να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα», σχολίασε ο τεχνικός Όοστινχ.

Τραυματίστηκε και θα απουσιάσει ο πολύτιμος εξτρέμ Φλαπ, παραμένουν τραυματίες ο εξτρέμ Ουνουβάρ και ο μπακ Μπρένετ, που έτσι και αλλιώς δεν υπολογίζεται. Εκτός και ο στόπερ Μπρουνς.

Τβέντε Στατιστικά

*6/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Σπουδαία εντός έδρας νίκη με 3-1 απέναντι στην Λάτσιο εντός έδρας για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο φορ Χιμένεζ που σκόραρε δις (31′, 74′), ενώ ενδιάμεσα βρήκε δίχτυα και ο μέσος Ζερούκι (45′). Η αντίπαλος απλώς μείωσε λίγο πριν το τέλος με πέναλτι (83′).

Σαν να μην πέρασε μια μέρα για την Φέγενροντ, που πριν την διακοπή έδειξε ένα εξαιρετικό πρόσωπο από όλες τις απόψεις. Είχε χτίσει νικηφόρο σερί στο πρωτάθλημα στο οποίο έδωσε και συνέχεια (επτά σερί νίκες), παραμένει σταθερά στο -4 από την κορυφή και την Αϊντχόφεν. Στο Τσάμπιονς Λιγκ δε, πήρε τεράστια νίκη και έγινε ακράδαντο φαβορί για την δεύτερη θέση, αν και οφείλει να δείξει ανάλογο πρόσωπο και στα εκτός με Σέλτικ και Λάτσιο. Συνέχισε από εκεί που σταμάτησε πριν την διακοπή για το πρωτάθλημα, αφού κέρδισε πολύ εύκολα την Φίτεσε με 4-0 εντός έδρας.

«Είναι άξιο θαυμασμού το πώς η Τβέντε καταφέρνει στην έδρα της να παίρνει πάντα αποτελέσματα. Είναι μια ομάδα με δυνατό κόσμο και ποιότητα και σίγουρα δεν θα έχουμε εύκολη αποστολή. Ωστόσο, έχουμε πίστη σε εμάς και αυτό φτάνει για να είμαστε αισιόδοξοι», επισήμανε ο τεχνικός Σλοτ.

Ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού του και επιστρέφει ο εξτρέμ Ιβάνουσετς, παραμένουν στα πιτς ο στόπερ Τράουνερ και ο εξτρέμ Μιντέ. Ο ηγετικός φορ Χιμένεζ βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση και αποτελεί τον μεγάλο της αστέρα μέχρι τώρα στην σεζόν.