*Με under2.5+n/g ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Η Ανζέ είναι αήττητη στις τελευταίες έξι επισκέψεις της στην έδρα του Στρασβούργου (3-3-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-0 από τη Λιλ, για την περασμένη αγωνιστική. Παθητικός ο ρόλος της καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν και να παίρνουν προβάδισμα δύο τερμάτων στο 28′, χάρη σε δύο γκολ του Ντέιβιντ μέσα σε πέντε λεπτά. Το Στρασβούργο δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά στη συνέχεια, με τους γηπεδούχους να κρατάνε άνετα το 2-0 μέχρι τέλους.

Η ήττα αυτή έφερε και αλλαγές στην τεχνική ηγεσία του συλλόγου, με τον υπηρεσιακό Λε Σκορνέ να παραχωρεί τη θέση του στον 61χρονο Αντονετί, που υποβιβάστηκε πέρσι με τη Μετς. Βρίσκεται στη 17η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από τη σωτηρία και τη 16η Τρουά. “Αγκάθι” φέτος η εντός έδρας παρουσία της, μετράει μόλις 1 νίκη σε 12 παιχνίδια της στο “Meinau”, έχοντας δεχτεί 20 γκολ σε αυτή τη δωδεκάδα αγώνων.

Γεμάτο για ακόμη ένα παιχνίδι το απουσιολόγιο της. Εκτός οι Ντελέν, Μπελεγκάρ, Καβασίμα, Νιαμσί και Ντιαρά. Τιμωρημένος ο Αολού.

ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα τελευταία 5 παιχνίδια της.

*N/g στα τελευταία 3 παιχνίδια της.

ΑΝΖΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Οσέρ, στο μεταξύ τους “εξάποντο” για την περασμένη αγωνιστική. Πήρε το προβάδισμα με το καλημέρα του αγώνα, χάρη σε αυτογκόλ του Ραβελοσόν (2′). Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν άμεσα αντίδραση, πίεσαν και κατάφεραν να κάνουν το 1-1 στο 22ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αμπλίν. Παθητικός ο ρόλος της στο β’ μέρος, δέχτηκε πολλές φάσεις, με τη μεγαλύτερη αυτών να έρχεται στις καθυστερήσεις και τον Αμπλίν να την σπαταλά, αστοχώντας αυτή τη φορά από την άσπρη βούλα. Έτσι, το 1-1 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Εξακολουθεί να βρίσκεται σε πολύ κακή κατάσταση, αγνοεί τη νίκη στα τελευταία δεκαπέντε παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (0-2-13), ενώ δεν έχει πολλά περιθώρια για απώλειες, αν θέλει να παραμείνει στην κατηγορία. Βρίσκεται σταθερά στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -9 από τη σωτηρία και τη 16η Τρουά. Μετράει 8 ήττες σε 11 εκτός έδρας παιχνίδια της στη Ligue 1, διαθέτοντας με διαφορά τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας μακριά από το γήπεδο της (6 γκολ ενεργητικό σε 11 αγώνες), ενώ δεν έχει σκοράρει στα έξι πιο πρόσφατα.

Εκτός οι Ντιονί, Φοφανά και Ελ Μελαλί. Τιμωρημένος ο Μεντί.