4η αγωνιστική

*Μετρούν 9/10 αναμετρήσεις με goal/goal τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Ο Άρης Λεμεσού δεν έχει υποστεί ήττα από την Πάφο στα πρόσφατα 8 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με σκορ 0-5 εκτός έδρας, της ΑΕ Ζακακίου, για το πρωτάθλημα. Στο 21’ ο Μπαμπίτσκα σκόραρε για το 0-1, στο 31’ ο Στεπίνσκι το 0-2 και στο 41’ ο Σπόλιαριτς έκανε το 0-3 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 75’ ο Σουμάνσκι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-4 και στο 90’ ο Μόντνορ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Άρης Λεμεσού έχει μπει στο νέο πρωτάθλημα με φόρα, όμως τελείωσε και το προηγούμενο. Έχει το απόλυτο νικών σε τρεις αγωνιστικές, είχε πολύ εύκολο έργο στην έδρα της ΑΕ Ζακακίου (0-5) και συνεχίζει να σκοράρει “κατά ριπάς”.

Τρίτη διαδοχική νίκη για την ομάδα του Σπιλέφσκι, σε πρωτάθλημα και προκριματικά Γιουρόπα Λιγκ. Μετά το παιχνίδι με την Πάφο, θα ρίξει το βάρος στο ταξίδι στην Πράγα για την πρεμιέρα των ομίλων κόντρα στη Σπάρτα. Επτά νίκες και τρεις ήττες ο απολογισμός σε 10 επίσημες αναμετρήσεις. Δεν είναι διαθέσιμοι οι Γιάγκο και Νίκολιτς.

Άρης Λεμεσού Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια τελευταία με goal/goal

*4/5 παιχνίδια έληξαν με over 2.5 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΠΑΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 3-1 εντός έδρας, εναντίον της ΑΕ Λεμεσού, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 35’ ο Χέντι σκόραρε με πέναλτι για το 0-1 του ημιχρόνου. Στο 51’ ο Μπίτσκαϊ ισοφάρισε σε 1-1, στο 72’ ο Χάιρο έκανε την ανατροπή για την Πάφο. Στο 90’ ο Νάμε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Πάφος έχει μπει με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα, έχει παίξει δύο παιχνίδια και τα έχει κερδίσει αμφότερα. Τελευταία, επιβλήθηκε της ΑΕ Λεμεσού (3-1) εντός έδρας, πραγματοποιώντας ανατροπή με τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Στην πρεμιέρα, αντιμετώπισε επίσης εντός έδρας, την Καρμιώτισσα, την οποία νίκησε εύκολα με σκορ 3-0. Το θετικό είναι ότι δεν προέκυψαν νέα προβλήματα απουσιών, παραμένουν εκτός δράσης οι Μεγιούσο και Κανέ εξαιτίας τραυματισμών.