*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Φάλκενμπεργκ – Σούντσβαλ 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από ένα αήττητο σερί οκτώ αγώνων προέρχεται η Σούντσβαλ, μετρώντας έξι νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από τη Μπράγκε, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, καθώς μπορεί να είχαν ευκαιρίες και οι δυο πλευρές, ωστόσο αμφότερες ήταν αρκετά άστοχες στην τελική προσπάθεια. Κάπως έτσι, έφτασε τους 48 βαθμούς, είναι στη δεύτερη θέση και στο +2 από την τρίτη Χέλσινγκμποργκ. Επικράτησε στα επτά από τα εννέα τελευταία εντός της, έχοντας ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Μπράγκε, για το πρωτάθλημα.

Σούντσβαλ Στατιστικά

*2-3 Goals τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*No Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

ΦΑΛΚΕΝΜΠΕΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Φάλκενμπεργκ, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από την πρωτοπόρο Βάρναμο, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-2. Αν και ξεκίνησε ιδανικά, παίρνοντας σαφές προβάδισμα από νωρίς, εν τέλει έμεινε με άδεια χέρια, χάνοντας το ματς στις καθυστερήσεις. Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνη κόντρα στη Χέλσινγκμποργκ (1-4 εντός). Με 24 βαθμούς είναι στην 15η και προτελευταία θέση, στο -3 από τα μπαράζ παραμονής. Χωρίς διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας από δυο ισοπαλίες και ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από τη Βάρναμο, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με τα τέρματα του Χίντσα (6′, 27′), για να δεχθεί αρχικά τη μείωση λίγο πριν την ανάπαυλα (41′), την ισοφάριση στο 53ο λεπτό και την ολική ανατροπή στις καθυστερήσεις.