11η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες.

ΝΟΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία 1-1 με τη Βάρμπεργκς, σε φιλικό προετοιμασίας. Βρέθηκε πίσω στο 20ο λεπτό, για να ισοφαρίσει με ένα αυτογκόλ στο 53′.

Δυο σερί ήττες είχε υποστεί η Νόρμπι πριν από τη διακοπή του πρωταθλήματος. Στην πιο πρόσφατη εξ αυτών, η ομάδα του Μακ Λιντ φιλοξενήθηκε από τη Μπράγκε, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Για ακόμη μια φορά απογοήτευσε με την παρουσία της, σε ένα ματς όπου μείωσε απλά στο τελικό αποτέλεσμα, ενώ στάθηκε τυχερή που δεν δέχθηκε ακόμη περισσότερα τέρματα.

Παραμένει έτσι αρκετά χαμηλά, με μόλις έντεκα βαθμούς, και σε καμία περίπτωση δε θυμίζει την ομάδα που πέρυσι έχασε σε ισοβαθμία την τρίτη θέση και τα πλέι οφ ανόδου. Χωρίς νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (0-2-2). Σε φιλικό προετοιμασίας που έδωσε στη διακοπή, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Βάρμπεργκς.

Νόρμπι Στατιστικά

*Το 2-3 Goals επιβεβαιώθηκε στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις της.

*Under 2.5 τα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΕΣΤΕΡΣΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Νίκη 1-3 επί της Ντάλκουρντ, σε φιλικό προετοιμασίας. Βρέθηκε πίσω στο 11ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με το χατ τρικ του Καντίρι (13′, 51′, 55′).

Ακόμη χειρότερη είναι η μέχρι τώρα πορεία της Έστερσουντ, σε σχέση με της αντιπάλους της. Πριν από τη διακοπή “έτρεχε” σερί έξι αγώνων χωρίς νίκη, με μια ισοπαλία και πέντε ήττες, μετά και το εκτός έδρας 4-1 που υπέστη από την Εσκιλστούνα, την προηγούμενη αγωνιστική. Κατώτερη των προσδοκιών για ακόμη μια φορά, δείχνοντας ότι αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα.

Στην προτελευταία θέση, με μόλις έξι βαθμούς, μια ομάδα που υποβιβάστηκε πέρυσι από την πρώτη κατηγορία και οδεύει προς την τρίτη, ενώ ηττήθηκε και στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της, Στο φιλικό προετοιμασίας που έδωσε κόντρα στη Ντάλκουρντ, κατάφερε να επικρατήσει με 1-3.