*8η αγωνιστική του Απερτούρα.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΕΚΑΞΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Ατλέτικο Σαν Λουίς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 10ο λεπτό με το αυτογκόλ του Χιμένες, για να δεχθεί την ανατροπή με τα τέρματα των Μπατίστα (14′) και Μαδριγάλ (34′).

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Νεκάξα, μετά και την ήττα που υπέστη στην έδρα της Κρουζ Αζούλ (1-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χάιμε Λοσάνο φιλοξενήθηκε από την Ατλέτικο Σαν Λουίς, στην έδρα της οποίας πανηγύρισε το διπλό με 1-2. Μπορεί να μην έπεισε με την απόδοση της και να βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ με αυτογκόλ, ωστόσο ήταν αρκετά εύστοχη στην τελική προσπάθεια και έκανε την ανατροπή. Αυτή ήταν και η τέταρτη νίκη της στις επτά πρώτες αγωνιστικές (4-0-3). Επικράτησε και στα δυο πιο πρόσφατα εντός της, χωρίς να δεχθεί γκολ.

Νεκάξα Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΟΝΤΕΡΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-1 επί της Λεόν, για το πρωτάθλημα. Οι Μπερτεράμε (4′, 88′) και Αρτούρο Γκονσάλες (34′, 37′, 71′) σημείωσαν τα τέρματά της, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν προσωρινά σε 3-1 στο 49ο λεπτό.

Αήττητο σερί έξι αγώνων για τη Μοντερέι στο Απερτούρα, έχοντας πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βίκτορ Μανουέλ Βούκετιχ υποδέχθηκε τη Λεόν, την οποία και συνέτριψε με 5-1. Με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, περιόρισε αρκετά την αντίπαλο της και έχοντας σε μεγάλα κέφια τους Μπερτεράμε και Γκονσάλες έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της. Κάπως έτσι έφτασε τους 16 βαθμούς και είναι στις πρώτες θέσεις της κατάταξης. Αλώβητη στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-1-0).