*27η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ατλέτικο Μινέιρο-Παλμέιρας 1-1

*Under 2,5 τα έξι από τα εφτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν και στο Κόπα Λιμπερταδόρες φέτος, με την Παλμέιρας να προκρίνεται, κερδίζοντας εκτός έδρας με 0-1 και φέρνοντας 0-0 στην έδρα της.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Παλμέιρας έχασε 1-2 εντός έδρας από την Σάντος, αν και προηγήθηκε με τον Ζε Ραφαέλ στο 43’, έχοντας και δοκάρι λίγο νωρίτερα. Αλλά ισοφαρίστηκε από τον Ρινκόν στην εκπνοή του ημιχρόνου και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μάρκος Λεονάρντο στο 70’. Έχασε ευκαιρίες να ισοφαρίσει, της ακυρώθηκε και πολύ ορθώς ένα τέρμα ως οφσάιντ, αλλά θα μπορούσε να είχε δεχθεί και τρίτο τέρμα.

Η Παλμέιρας διανύει τη χειρότερη της περιόδο, αφού έχασε και από τη Σάντος με 1-2 σε ένα τοπικό ντέρμπι. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα εντός έπειτα από εφτά παιχνίδια, στα οποία δεν είχε χάσει, αλλά τρίτη στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν έχει κάποια νίκη.

Μετά από αυτές τις γκέλες και τις νίκες της Μποταφόγκο, το όνειρο κατάκτησης του πρωταθλήματος απομακρύνεται, καθώς είναι πλέον στο -14 από την κορυφή.

Αντιθέτως είναι και σε κίνδυνο η συμμετοχή της στο επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες, αφού είναι στο +2 από την έβδομη θέση που δεν οδηγεί σε αυτό.

Παλμέιρας Στατιστικά

*Τρία σερί G/G και 2-3 γκολ

*10/13 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*10/13 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Μινέιρο έχασε 1-2 εντός έδρας από την Κοριτίμπα, παρόλο που προηγήθηκε με τον Χαλκ στο 59ο λεπτό. Δέχθηκε την ισοφάριση από τον Ματέους Μπιάνκι στο 64’ και αφού είχε δοκάρι σε μία προσπάθεια της στη συνέχεια, έχασε τελικά με τέρμα του Σλιμανί σε μία αντεπίθεση στις καθυστερήσεις.

Ήττα-σοκ για την Ατλέτικο Μινέιρο, με 1-2 εντός έδρα από την Κοριτίμπα και βήμα πίσω σχετικά με την προσπάθεια της να μπει στην πρώτη εξάδα και τις θέσεις πο οδηγούν στο επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις σερί νίκες και τέσσερις αγώνες που δεν είχε χάσει, ενώ είναι και μόλις η δεύτερη στους 10 τελευταίους που έχει έξι νίκες. Αμφοτερες ήρθαν μακριά από την έδρα της.

Με αυτό το αποτέλεσμα έμεινε εκτός απόσταση βολής από την έκτη θέση που οδηγεί στα προκριματικά για το επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες, στο -4 για την ακρίβεια!