ΣΕΠΣΙ OSK ΣΦΑΝΤΟΥ - ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΤΕΑ ΚΛΟΥΖ Προγνωστικά

*Τελικός του Κυπέλλου Ρουμανίας. Μονός αγώνας, σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος στην κανονική διάρκεια, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Στο πρωτάθλημα: Ουν. Κλουζ – Σέπσι 0-1 και Σέπσι – Ουν. Κλουζ 2-1

ΣΕΠΣΙ OSK ΣΦΑΝΤΟΥ

Προηγούμενο ματς: Παίζοντας με αρκετές αλλαγές, ηττήθηκε σε αδιάφορο για την ίδια παιχνίδι με 1-2 από την Κλουζ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική των πλέι οφ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 33′, κατάφερε να ισοφαρίσει δέκα λεπτά αργότερα (43′), αλλά στο 85′ δέχτηκε και δεύτερο γκολ, το οποίο εν τέλει έκρινε και το παιχνίδι.

Η Σέπσι έχει μπροστά της μια μεγάλη πρόκληση, αφού κατέκτησε τον τίτλο και πέρυσι και θέλει να τον υπερασπιστεί. Λογίζεται φαβορί, πέραν αυτού όμως δείχνει ένα πρόσωπο σοβαρό στην διοργάνωση, έχοντας αποκλείσει μέχρι στιγμής την Κλουζ μεταξύ άλλων. Αυτό πιθανότερα θα είναι και το τελευταίο παιχνίδι κινήτρου για τον τεχνικό Μπεργκόντι στον πάγκο της, αφού θα αποχωρήσει όπως όλα δείχνουν στο τέλος της σεζόν. Πλήρης.

Σέπσι OSK Σφάντου Στατιστικά

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

OYNIΒΕΡΣΙΤΑΤΕΑ ΚΛΟΥΖ

Προηγούμενο ματς: Έβγαλε διπλό στην έδρα της Χέρμανσταντ με 1-2 την περασμένη αγωνιστική των πλέι οφ υποβιβασμού. Βρέθηκε πίσω στο 23’, ισοφάρισε στο 58’, σημείωσε το νικητήριο γκολ στο 95’ από το σημείο του πέναλτι.

Δεν ήταν καλύτερη της Χέρμανσταντ, ειδικά στην ανασταλτική της λειτουργία αντιμετώπισε κάμποσες δυσκολίες, αλλά τελικά ήταν πιο αποτελεσματική και πανηγύρισε μία δίκαιη νίκη. Όπως και η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η ομάδα από το Κλουζ θέλει να κατακτήσει τον τίτλο για δεύτερη φορά, με την πρώτη να χρονολογείται το μακρινό 1965. Έκανε σπουδαία πορεία για τα κυβικά της μέχρι τώρα, απέκλεισε ομάδες που ήταν ποιοτικότερες και πιο έμπειρες από αυτή. Αμφίβολος ο βασικός μέσος Φούλοπ.