*20η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κουανγκτσόου ΡΦ – Σανγκάη Σενχούα 2-1

*Σημειώθηκε over 2,5 & GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Σανγκάη Σενχούα με αντίπαλο την Κουανγκτσόου ΡΦ σε όλες τις διοργανώσεις.

Σανγκάη Σενχούα – Κουανγκτσόου ΡΦ στην Betshop | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Κίνας

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΕΝΧΟΥΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πραγματοποιώντας μία πολύ καλή εμφάνιση η Σανγκάη Σενχούα επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 της Τεντά μεσοβδόμαδα, πανηγυρίζοντας παράλληλα την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Κίνας. Στο πρωτάθλημα προέρχεται από δύο σερί νίκες κόντρα στις Χενάν (3-2 εντός έδρας) και Ρενέ (4-1 εκτός έδρας).

Με αντίπαλο την τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τα γκολ των Κιμ Σιν Γόοκ (5′), Τζιάνγκ Σενγκλόνγκ (21′) και Μορένο (38′). Στο δεύτερο ημίχρονο και το 61′ ο Ντιόπ μείωσε για τους γηπεδούχους από την άσπρη βούλα του πέναλτι. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Εντουμπού.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 της Τεντά για το Κύπελλο Κίνας.

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΕΝΧΟΥΑ Στατιστικά

*Σημειώθηκε over 2,5 & GG στα πέντε τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Σημειώθηκε over 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχτηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΟΥΑΝΓΚΤΣΟΟΥ ΡΦ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έξι βαθμούς πάνω από τη σημερινή αντίπαλό της βρίσκεται η Κουανγκτσόου ΡΦ, η οποία πανηγύρισε μία νίκη στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές κόντρα στην Τεντά (2-1 εντός έδρας). Στις υπόλοιπες δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Γιφάνγκ (3-2 εκτός έδρας) και Κουανγκτσόου Έβεργκραντ (5-0 εντός έδρας). Με αντίπαλο τη συμπολίτισσά της την προηγούμενη βδομάδα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 13′ με το γκολ του Γουέι Σιχάο, προτού ο Έλκερσον διπλασιάσει τα τέρματά τους στο 42′.

Στο δεύτερο ημίχρονο και το 51′ ο Παουλίνιο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 78′ ο Έλκερσον έβαλε για δεύτερη φορά το όνομά του στον πίνακα, ευστοχώντας σε εκτέλεση πέναλτι. Το κερασάκι στην τούρτα τοποθέτησε ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 87′, ολοκληρώνοντας το χατ τρικ του.

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με 4-0 από τη Σαουθάμπτον σε φιλικό.