6η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σουόνσι με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κάλεν στο 10’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σάικς στο 48’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μπελ στο 59’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για τη Μπρίστολ Σίτι. Παρά το γεγονός ότι μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, κατάφερε στην επανάληψη να το ανατρέψει, πιέζοντας έντονα.

Παρόμοια εμφάνιση με αντίστοιχο αποτέλεσμα θέλει ιδανικά να πραγματοποιήσει σήμερα, έχοντας σύμμαχο την έδρα και το κοινό της. Δεν έπεισε στα τελευταία της παιχνίδια, καθώς έβγαλε αναποτελεσματικότητα μεσοεπιθετικά, όμως στο τελευταίο της παιχνίδι έκανε μια ολοκληρωμένη εμφάνιση, αν και για ακόμα μία φορά δεν μπόρεσε να μην δεχθεί γκολ. Είναι μια από τις πιο επικίνδυνες ομάδες σε ότι αφορά την επιθετική γραμμή, αφού μπορεί να σκοράρει ακόμα κι αν δεν απειλήσει αρκετές φορές, αλλά παράλληλα είναι και από τις πιο επιρρεπής αμυντικά ομάδες, αφού δέχεται σχεδόν μόνιμα γκολ.

Μπρίστολ Σίτι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Χάντερσφιλντ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπούργκζοργκ στο 33’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σουίφτ στο 52’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρουντόνι στο 90+6’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τη Γουέστ Μπρομ. Κακό πρώτο μέρος, έμεινε πίσω στο σκορ στο ημίωρο, όμως κατάφερε στην αρχή της επανάληψης να βρει το γκολ της ισοφάρισης. Στις καθυστερήσεις του αγώνα έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί το καθοριστικό γκολ.

Να αφήσει πίσω την αναπάντεχη ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής είναι ο στόχος της, επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες. Ενώ έδειξε βελτίωση στα τελευταία της παιχνίδια, αυτή η εμφάνιση άφησε πολλά ερωτηματικά, αφού απέτυχε μπροστά στο κοινό της να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα κόντρα σε μια από τις πιο αδύναμες ομάδες του πρωταθλήματος. Η εικόνα της μεσοεπιθετικά είναι εξαιρετική, αφού σκοράρει ασταμάτητα μέχρι στιγμής, όμως αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, αφού δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.