*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Αμπερντίν-Ρέιντζερς 1-3.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Ρέιντζερς-Αμπερντίν 1-1.

ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λίβινγκστον, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Σοάρες στο 40’ και το 2-0 ο Ματόντο στο 45+2’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Κάντγουελ στο 56’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Ρέιντζερς. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει δίχτυα με άνεση τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση, με αποτέλεσμα να μην δεχθεί γκολ.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, έχοντας για δεύτερο σερί παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Είναι σε καλή κατάσταση, επιβάλλει το ρυθμό της σε όλες τις αναμετρήσεις της και σκοράρει ασταμάτητα τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας. Αμυντικά είναι σταθερή, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στα τελευταία τρία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας. Στο -3 από την κορυφή ύστερα από το στραβοπάτημα της Σέλτικ, ενώ έχει και μία αγωνιστική λιγότερη.

Ρέιντζερς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σέλτικ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μιόβσκι στο 50’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κουν στο 63’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με θετικό αποτέλεσμα για την Αμπερντίν. «Ανύπαρκτη» στο πρώτο ημίχρονο, δέχθηκε ασφυκτική πίεση, όμως κράτησε μακριά από την εστία της τους φιλοξενούμενους. Στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ, όμως στη συνέχεια υπέκυψε στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη την ισοφάριση.

Δεύτερη διαδοχική δύσκολη αναμέτρηση για κείνη, όμως έχει ανεβασμένη ψυχολογία ύστερα από το θετικό αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής. Μαχητική στις τελευταίες αναμετρήσεις της, σκόραρε με συνέπεια, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, όμως παραμένει τρομερά ασταθής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Υπήρξε κινητικότητα στη τεχνική της ηγεσία τις τελευταίες μέρες, με τον Νέιλ Γουάρνοκ να είναι πλέον ο προπονητής της, τουλάχιστον ως το τέλος της σεζόν. Αναμένεται να δεχθεί έντονη πίεση, ενώ θα προσπαθήσει να απειλήσει κυρίως με αντεπιθέσεις και στημένες φάσεις.