*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νταντί-Χαρτς 1-0.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Χαρτς-Νταντί 3-2.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Νταντί-Χαρτς 2-3.

ΧΑΡΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σέλτικ, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Φουρουχάσι στο 4’ και το 2-0 ο ίδιος στο 21’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ο’Ρίλεϊ με πέναλτι στο 87’.

Κακή εμφάνιση και εύκολη ήττα για τη Χαρτς. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, απείλησε με ακόμα λιγότερες την αντίπαλη εστία και δεν κατάφερε να στείλει με καμία από αυτές τη μπάλα στα δίχτυα. Η άμυνά της δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει, επιστρέφοντας στις εντός έδρας αναμετρήσεις ύστερα από ένα μήνα. Δεν έπεισε στα τελευταία της παιχνίδια, καθώς αποκλείστηκε από τη συνέχεια του FA Cup, ενώ δεν εκκίνησε όπως θα ήθελε τα πλέι-οφ, αφού μετράει μία ισοπαλία σε δύο αγωνιστικές. Εξασφαλισμένη και μαθηματικά η 3η θέση και ταυτόχρονα η παρουσία της για ακόμα μία χρονιά στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ. Δεν αναμένεται να χαρίσει βαθμούς, δεν το έκανε ούτε στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, γι’ αυτό και αναμένεται να εκμεταλλευτεί πλήρως τα όποια κενά αφήσουν οι φιλοξενούμενοι στην προσπάθειά τους να βρουν γκολ.

Χαρτς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σεντ Μίρεν με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκόγκιτς στο 38’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Τανσέρ στο 59’. Το 0-3 πέτυχε ο Ολουσάνγα στο 72’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μέλον στο 76’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Υπέκυψε με τεράστια ευκολία στην πίεση που της άσκησαν οι φιλοξενούμενοι, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στην επανάληψη, χωρίς όμως αυτό να επηρεάσει το τελικό αποτέλεσμα.

Την επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα, κρατώντας ζωντανές τις όποιες ελπίδες της έχουν απομείνει για να βρεθεί στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ώστε να πάρει το «εισιτήριο» για τα προκριματικά του Κόνφερενς Λιγκ. Δύσκολο το έργο της, καθώς βρίσκεται μακριά από το γήπεδό της και αντιμετωπίζει μια ομάδα που δεν συνηθίζει να χαρίσει απλόχερα βαθμούς. Είναι μεν μαχητική, σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, όμως δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στερήσει πολλούς και σημαντικούς βαθμούς.