*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νταντί-Χαρτς 1-0.

ΧΑΡΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σπάρτανς με σκορ 1-2, στα πλαίσια της φάση των «32» του κυπέλλου. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Βάργκας στο 12’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κράιγκεν στο 64’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κεντ στο 90+2’.

Καλή εμφάνιση και νίκη στο τέλος για τη Χαρτς. Μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε από νωρίς, όμως στην επανάληψη έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση. Εν τέλη στις καθυστερήσεις βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, παίρνοντας την πρόκριση.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει, ξεπερνώντας το εμπόδιο της μαχητικής Νταντί. Βρίσκεται σε καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, σκοράρει με συνέπεια στις αναμετρήσεις της και κυρίως μπροστά στο κοινό της. Κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται σχεδόν μόνιμα γκολ. Αήττητη στα έξι πρόσφατα παιχνίδια της, με τα πέντε από αυτά να είναι νίκες (5-1-0), έχοντας πετύχει 11 τέρματα, ενώ μάζεψε τη μπάλα από τα δίχτυα της 4 φορές. Στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα και στο -5 από την 4η Κιλμάρνοκ και σήμερα έχει την ευκαιρία να πάρει ακόμα μεγαλύτερη απόσταση, τόσο από αυτή, όσο και από την 6η Χιμπέρνιαν.

Χαρτς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κιλμάρνοκ, στα πλαίσια της φάσης των «32» του κυπέλλου. Το 1-0 ο Βασέλ στο 1’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Γουάτκινς στο 3’.

Κακή εμφάνιση και ήττα-αποκλεισμός για τη Νταντί. Μπήκε νωθρά στο ματς και έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ από νωρίς, ενώ στη συνέχεια παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε δεν κατάφερε να βγάλει αντίδραση.

Πολύ σημαντική αναμέτρηση η σημερινή, καθώς έχει την ευκαιρία να μειώσει την απόστασή της από την 6η Χιμπέρνιαν αν τυχόν φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Χαρτς. Μπορεί να μην πείθει ιδιαίτερα τελευταία, καθώς δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία, παρ’ όλα αυτά συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα στις εκτός έδρας αναμετρήσεις της και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των γηπεδούχων.