*Goal/Goal και τα τρία συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ανεσί – Σεντ Ετιέν 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-3 επί της Ανζέ, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τον Καρδόνα (42′, 44′), με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 64ο λεπτό με αυτογκόλ.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται στο πρωτάθλημα η Σεντ Ετιέν, μετά και το εντυπωσιακό 5-0 επί της Τρουά. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ολιβιέ Νταλ’Ολιό φιλοξενήθηκε από την Ανζέ, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό με 0-3. Δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα, με την ίδια να είναι ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και να είναι αυτή που είχε τις πιο αξιόλογες ευκαιρίες. Την ίδια στιγμή δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση.

Ανέβηκε έτσι στην πέμπτη θέση της κατάταξης, που είναι και η τελευταία των πλέι οφ, ωστόσο είναι αρκετά μακριά από την πρωτοπόρο Οσέρ. Ηττήθηκε στα 4/7 πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε ακόμη δυο νίκες και μια ισοπαλία. Συμπλήρωσε κάρτες και θα εκτίσει τιμωρία ο Τομάς Μονκοντουί.

Σεντ Ετιέν Στατιστικά

*No Goal τα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΑΝΕΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Οσέρ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 12ο λεπτό και παρότι απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 80′, δυο λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη από την πλευρά της η Ανεσί, μετά και από το εντός 0-3 κόντρα στην Κονκαρνό. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λορέν Γκουγιό υποδέχθηκε την Οσέρ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-2. Βρέθηκε πίσω από νωρίς και παρότι είχε ευκαιρίες δεν κατάφερε να τις εκμεταλλευτεί σωστά και να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Αντιθέτως, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα προς το φινάλε, αν και δυο λεπτά πριν είχε και αριθμητικό πλεονέκτημα.

Έφτασε έτσι τις 7/9 ήττες στα τελευταία της παιχνίδια, οπότε και παραμένει σταθερά εντός της επικίνδυνης ζώνης, ούσα πάνω μόνο από τη Βαλενσιέν. Έμεινε με άδεια χέρια στις 4/6 πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη από μια νίκη και ισοπαλία. Εξέτισε την τιμωρία του ο Παζό, ενώ το παρών θα δώσει και ο Λαζουγί, που έχει αναρρώσει.