ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ - ΑΛΤΑΧ Προγνωστικά

*13η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Άλταχ – Βόλφσμπεργκερ 2-2

*Η Βόλφσμπεργκερ γνώρισε μία ήττα στα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια με την Άλταχ (τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες): Τον Φεβρουάριο 2021 με 1-0.

ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-1) της Μπλάου Βάις Λιντζ. Σίφερλ (34′), Μπαρίμπο (47′) και Μαλόουν (48′) έκαναν το 3-0 για τους φιλοξενούμενους, το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ρονιβάλντο στο 83′.

Στοπ στις δύο σερί ήττες που γνώρισε στην Μπουντεσλίγκα από Ριντ (2-1 εντός) και Στουρμ Γκρατς (3-2 εκτός) έβαλε μεσοβδόμαδα η Βόλφσμπεργκερ, προσπερνώντας το εμπόδιο της Μπλάου Βάις Λιντζ (3-1 εκτός). Η εν λόγω νίκη της έδωσε, παράλληλα, το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Αυστρίας.

Εκτός έδρας η Βόλφσμπεργκερ πανηγύρισε έξι νίκες σε επτά αναμετρήσεις, στις πέντε από τις οποίες σημείωσε τουλάχιστον από τρία γκολ. Κράτησε ανέπαφη την εστία της μόλις σε μία. Παραμένει αήττητη σε τρεις αναμετρήσεις με την Άλταχ (2-1-0).

ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα έντεκα τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα εννέα τελευταία παιχνίδια της.

ΑΛΤΑΧ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Χάρτμπεργκ. Το σκορ διαμόρφωσε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νουχίου.

Άμεσα επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών η Άλταχ, μετά την εντός προγράμματος ήττα από τη Σάλτσμπουργκ (3-2 εντός), προσπερνώντας το εμπόδιο της Χάρτμπεργκ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων την προηγούμενη βδομάδα (1-0 εντός). Παρουσιάστηκε συνολικά καλύτερη και δικαιώθηκε με γκολ του Νουχίου, ο οποίος έφτασε τα επτά σε έντεκα συμμετοχές του στην Μπουντεσλίγκα.

Μακριά από το σπίτι του το συγκρότημα του Κλόζε έχει απολογισμό 1-1-3 στη διοργάνωση: Πετυχαίνει κατά μέσο όρο 1.00 γκολ, ενώ παράλληλα δέχεται 2,4. Στις επτά τελευταίες επισκέψεις στην έδρα της Βόλφσμπεργκερ πανηγύρισε μία νίκη (τρεις ισοπαλίες, τρεις ήττες): Τον Φεβρουάριο 2021 με 1-0.