*Επαναληπτικός αγώνας για τον τέταρτο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Οποια ομάδα κερδίσει παίρνει την πρόκριση. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν και πέναλτι για να βγει η ομάδα που θα προκριθεί.

*Το πρώτο παιχνίδι έληξε ισόπαλο 1-1.

*Η ομάδα που θα περάσει θα αντιμετωπίσει στον επόμενο γύρο εντός έδρας την Γουότφορντ.

ΚΠΡ (Championship)

Η ΚΠΡ ηττήθηκε 2-1 εκτός έδρας από την Γουίγκαν, μειώνοντας στο 75ο λεπτό και ενώ δέχθηκε νωρίτερα δύο τέρματα, στο 8’ και στο 55’. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Και στο πρωτάθλημα είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά απέχει αρκετά πιο κοντά στην πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς, στο -8 από την έκτη θέση, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, όπου είναι στο +14.

Ο τεχνικός της, Στιβ ΜακΛάρεν, είχε διττά παράπονα στο τέλος του αγώνα. Αρχικά από τη διαιτησία για τον μη καταλογισμό ενός πέναλτι στο τελευταίο 20λεπτο όταν πίεσαν αρκετά, αλλά και από την αμυντική λειτουργία των παικτών του, καθώς όπως είπε, η άμυνα αποτελεί τη βάση όσων έχουν πετύχει φέτος. Και δεν γίνεται να δέχεσαι δύο γκολ εκτός έδρας και να περιμένεις να κερδίσεις.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Κάμερον (ΑΜ), Ράνχελ (ΑΜ), Χέμεντ (ΕΠ) που έχουν κάποιες ενοχλήσεις που θα τους στοιχίσουν τη συμμετοχή.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η ΚΠΡ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Γουίγκαν για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Εχει 6/7 over 2,5 στα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Το ΚΠΡ – Πόρτσμουθ παίζει στην Betshop

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΠΟΡΤΣΜΟΥΘ (League 1)

Η Πόρτσμουθ έμεινε στο 1-1 εντός έδρας με την Ντονκάστερ, σε έναν αγώνα που βρέθηκε να χάνει στο 30ο λεπτό, αλλά ισοφάρισε στο 54’. Εχει μόνο μία νίκη στους έξι τελευταίους αγώνες της, αλλά είναι πάντα στην πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος της και στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς, στο +11 από την έβδομη θέση και μόλις στο -1 από την δεύτερη που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο.

Παραμένει εκτός ο τερματοφύλακας ΜακΓκι που έχει σπάσει τον καρπό του και τιμωρημένος είναι ο Κέρτις (ΜΕ), ενώ οι Μόρις (ΜΕ), Ντονοχιου (ΜΕ) έχουν ακόμη κάποιες ενοχλήσεις και θα λείψουν, με αμφίβολη και τη συμμετοχή του Οκτομπορ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Πόρτσμουθ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Ντονκάστερ για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Εχει 6/8 under 2,5 στα τελευταία της παιχνίδια.