*NG στα 8/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΜΙΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-0) της Μπολόνια. Τα γκολ πέτυχαν Ζιρού (11′) και Πούλισικ (21′).

Δυνατό ξεκίνημα για την ανανεωμένη Μίλαν! Το βράδυ της Δευτέρας άλωσε την έδρα της Μπολόνια σκοράροντας δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο. Στάθηκε εξαιρετικά τυχερή με το καλημέρα, μόλις στα 20” ο Λυκογιάννης έπιασε τρομερό μακρινό σουτ που προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι του Μενιάν. Λίγο αργότερα άνοιξε το σκορ με τον… γερόλυκο Ζιρού, προτού ο “Captain America” Πούλισικ διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα με πανέμορφο σουτ εκτός περιοχής.

Φώναξε παρών όποτε χρειάστηκε ο Μενιάν στο δεύτερο ημίχρονο στο οποίο οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι. “Είμαστε πλήρεις στην επίθεση, εύχομαι να είχε ολοκληρωθεί το μεταγραφικό παζάρι”, υποστήριξε χαρακτηριστικά ο προπονητής Πιόλι. Ξανά στην κορυφή της επίθεσης αναμένεται ο Ζιρού, αν αλλάξει κάτι τη θέση του θα πάρει ο Τσουκουέζε.

ΜΙΛΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 5/8 τελευταία παιχνίδια της.

ΤΟΡΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με την Κάλιαρι.

Στο μηδέν έμεινε η Τορίνο με αντίπαλο την Κάλιαρι στον ιταλικό Βορρά μετά από μία σκληρή και ισορροπημένη αναμέτρηση. Και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους, το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Δύσκολη αποστολή θα έχει η “γκρανάτα” στην έδρα της ανεβασμένης Μίλαν. Πανηγύρισε μόλις μία νίκη στις δέκα τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις (τέσσερις ισοπαλίες, πέντε ήττες): Τον Οκτώβριο 2022 με 2-1 εντός έδρας.

Στις έξι τελευταίες επισκέψεις της στο “San Siro” δεν κατάφερε να σκοράρει σημειώνοντας δύο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Το ρεπορτάζ αναφέρει πως ο προπονητής Γιούριτς αναμένεται να δώσει φανέλα βασικού στον Ράντονιτς, θα αποτελέσει παρτενέρ του Βλάσιτς πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Σανάμπρια.