*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λέστερ-Γουότφορντ 2-0.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σαουθάμπτον, στα πλαίσια του FA Cup. Το 1-0 ο Μάρα στο 52’ και το 2-0 ο ίδιος στο 58’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Άνταμς στο 76’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Γουότφορντ. Είχε λίγες ευκαιρίες στο ματς, απείλησε με ακόμα λιγότερες και δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, υποκύπτοντας σε αυτή στο δεύτερο ημίχρονο, δεχόμενη τρία γκολ σε λιγότερο από μισή ώρα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από την αποτυχία της να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα στις τελευταίες αναμετρήσεις της. Παραμένει χωρίς νίκη εδώ και πέντε παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, ενώ μόλις σε ένα κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, δείχνοντας πως δεν μπορεί να βρει λύσεις στα αμυντικά της προβλήματα. Επιθετικά διανύει μια μικρή περίοδο δυστοκίας, αφού δεν σκόραρε σε καμία από τις τρεις πρόσφατες αναμετρήσεις της.

Γουότφορντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Στόουκ, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ντάκα στο 26’ και το 0-2 ο ΜακΈιτερ στο 30’. Το 0-3 πέτυχε ο Ντάκα με πέναλτι στο 66’ και το 0-4 ο Βάρντι στο 73’. Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Βάρντι με πέναλτι στο 90+8’.

Τρίτη σερί νίκη για τη Λέστερ με μια εξαιρετική εμφάνιση. Επέβαλλε το ρυθμό της, πίεσε έντονα και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, σκοράροντας τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο με τεράστια ευκολία. Η άμυνά της δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της χωρίς προβλήματα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, παραμένοντας χωρίς «άγχος» στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Δείχνει να έχει βρει και πάλι ρυθμό, συνεχίζει να σκοράρει ασταμάτητα, ενώ είναι φανερά βελτιωμένη και στα μετόπισθεν, αφού κράτησε το μηδέν παθητικό στις δύο από τις τρεις πρόσφατες αναμετρήσεις της. Δυνατή ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, μετράει πέντε νίκες στις οκτώ τελευταίες εξόδους της, σε όλες τις διοργανώσεις (5-2-1), έχοντας βρει δίχτυα σε όλες.