*Στον πρώτο γύρο: Γουάν Ζαλ – Σανγκάη Σενχούα 1-1

Σανγκάη Σενχούα – Γουάν Ζαλ στην Betshop | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Κίνας

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΕΝΧΟΥΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σανγκάη Σενχούα πανηγύρισε τη νίκη στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις της, κάτι που καταφέρνει για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν. Την προηγούμενη βδομάδα επικράτησε εντός έδρας με 5-3 της Κουανγκτσόου ΡΦ μετά από μία εντυπωσιακή μάχη για το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ζάχαβι στο 5′, προτού οι γηπεδούχοι ανατρέψουν τα δεδομένα με τα γκολ του Μορένο (13′, 19′).

Τέσσερα λεπτά πριν το τέλος των 45′ ο Γε Τσουγκουί έκανε το 2-2 για την Κουανγκτσόου ΡΦ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κιμ Σιν Γόοκ πέτυχε χατ τρικ (58′, 60′, 76′), με τον Σαμπά να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι Μορένο (ΜΕ) και Κιμ Σιν Γόοκ (ΕΠ) έχουν πετύχει μαζί 15 γκολ στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 5-3 της Κουανγκτσόου ΡΦ για το πρωτάθλημα.

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΕΝΧΟΥΑ Στατιστικά

*Σημειώθηκε over 2,5 & GG στα έξι τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Κράτησε μόλις μία φορά ανέπαφη την εστία της στα δέκα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

*Πανηγύρισε δύο νίκες στα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΟΥΑΝ ΖΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από τρεις σερί ισοπαλίες προέρχεται η Γουάν Ζαλ κόντρα στις Τζιανγκσού Σούνινγκ (1-1 εντός έδρας), Χενάν (0-0 εκτός έδρας) και Σανγκάη (1-1 εντός έδρας) για το πρωτάθλημα. Την προηγούμενη βδομάδα με αντίπαλο την τελευταία οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4′ με το γκολ του Λίου Γιουν, μετά την ασίστ του Χουάνγκ Μπόουεν.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Αρναούτοβιτς (23′). Ιδιαίτερα ανταγωνιστική παρουσιάζεται η Γουάν Ζαλ μακριά από την έδρα της στο πρωτάθλημα, στις έξι τελευταίες αγωνιστικές γνώρισε μόλις μία ήττα από την Γκουοάν (3-0). Στις υπόλοιπες σημείωσε τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός έδρας) με τη Σανγκάη για το πρωτάθλημα.