*3η αγωνιστική

ΣΑΓΚΑΝ ΤΟΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: H Σαγκάν Τόσου έφερε 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Γκάμπα Οσάκα, παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Σουζούκι στο 51ο λεπτό, ισοφαρίζοντας με τον Καμπαγιάμα στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Σαγκάν Τόσου αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας κόντρα στην Γκάμπα Οσάκα, αποφεύγοντας μία δεύτερη συνεχόμενη ήττα, παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ, καταφέρνοντας αυτή τη φορά να ισοφαρίσει.

Βέβαια είναι πάρα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, αφού έχει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, κυρίως επειδή δέχθηκε πέντε γκολ (!) στην πρεμιέρα στο γήπεδό της.

Τραυματίας είναι ο κεντρικός αμυντικός Χουάνγκ Σεόκ και με την εθνική κάτω των 20 ετών είναι ο αριστερός μπακ Νακάνο και ο επιθετικός Ναραχάρα.

Σαγκάν Τοσού Στατιστικά

*Εχει 2/2 G/G

*Εχει 1/2 over 2,5

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Η Ναγκόγια κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κιότο Σάνγκα, σκοράροντας με τον Ναγκάι στο 62ο λεπτό, αφού είχε γλιτώσει σε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες της αντιπάλου της στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου από επεμβάσεις του τερματοφύλακα της.

Η Ναγκόγια κέρδισε και την Κιότο Σάνγκα με 1-0 εντός έδρας, ούσα μία από τις τρεις ομάδες που ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με 2/2 νίκες, αν και κέρδισε δύο από τις ομάδες που θεωρούνται από τις αδύναμες της κατηγορίας, εκμεταλλευόμενη το καλό της πρόγραμμα σε αυτό το ξεκίνημα της σεζόν.

Αλλά είναι και η μοναδική ομάδα του πρωταθλήματος που έχει κρατήσει το μηδέν στην εστία της και στις δύο πρώτες αναμετρήσεις της.

Απουσιάζουν οι δύο τραυματίες μέσοι, ο Ναγκασάβα και ο Γκιοτόκου.