*Στον Α’ γύρο: Ντεν Χάαγκ – Ρόντα 0-3

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Ρόντα, έληξαν με goal/goal

*Αήττητο τεσσάρων αγώνων τρέχει η Ρόντα απέναντι στην Ντεν Χάαγκ (3-1-0).

ΡΟΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Τέλσταρ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ αρκετά νωρίς (15′), βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στις αρχές της επανάληψης (50′) αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή στο διάστημα που απέμεινε.

Τα βρήκε σκούρα στην έδρα της ανεβασμένης Τέλσταρ και δεν κατάφερε δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί των τριών νικών που κρατούσε τον τελευταίο μήνα. Δεν άξιζε κάτι παραπάνω από το ματς, η απόδοσή της δεν κυμάνθηκε στα επίπεδα που έχει συνηθίσει μέσα στην χρονιά. Έδωσε παράλληλα την ευκαιρία στους διώκτες της να πλησιάσουν στην βαθμολογία, με την Ντεν Χάαγκ να την φτάνει στον πόντο (-1). Έχει μεγάλη ευκαιρία σήμερα να κάνει καθοριστικό βήμα για την κατάληψη της δεύτερης θέσης. Αήττητη παραμένει στην έδρα της στα τελευταία οκτώ παιχνίδια (6-2-0).

Πολλές οι απουσίες για σήμερα, αφού τραυματίστηκαν και θα λείψουν οι βασικοί αμυντικοί Ντίντεν και Μπάιλεφαλντ, καθώς και οι επιθετικοί Μπανγκουρά και Γκιουσλού. Παραμένουν εκτός δράσης ο κίπερ Μπούκερ, ο αμυντικός Κογκλίν, αλλά και οι μέσοι Τζεπάρ, Ουαϊσά.

Ρόντα Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 2-1 τον Άγιαξ Β εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική, για το πρωτάθλημα. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 25′, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει μέχρι το ημίχρονο, αφού βρήκε γκολ στο 41′. Στην επανάληψη, άσκησε πίεση και βρήκε την ανατροπή στο 61′.

Μίλησε η ποιότητά της στο παιχνίδι με τον Άγιαξ Β, όπου τα βρήκε αρκετά σκούρα, ειδικά στο ξεκίνημα. Ανέβασε προοδευτικά την ένταση, οι παίκτες της έβγαλαν πάθος και έδειξαν να το θέλουν περισσότερο, με αποτέλεσμα να πάρει μια τεράστια νίκη. Αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο το «δώρο» της Ρόντα, την οποία και έφτασε σχεδόν στην βαθμολογία (-1). Βασικός στόχος να μην ηττηθεί σήμερα, προκειμένου να μείνει σε απόσταση αναπνοής από την απευθείας άνοδο.

Εξέτισε και επιστρέφει ο νεοαποκτηθείς μέσος Φλακ. Πάντα στα πιτς ο κίπερ Βέντχες, τραυματίας ο εξτρέμ Ιντέχο, αμφίβολος ο πολύτιμος φορ Φαν ντερ Σάντε, που έγινε αναγκαστική αλλαγή στο προηγούμενο.