*1ος γύρος του Κυπέλλου Ολλανδίας. Νοκ άουτ παιχνίδια, σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια, ακολουθεί παράταση και εφόσον χρειαστεί πέναλτι. Στη φάση των “32” έχουν περάσει απευθείας οι τέσσερις πρώτες της περασμένης σεζόν στην Α’ Ολλανδίας (Άγιαξ, Αλκμάαρ, Φέγενορντ, Αϊντχόφεν).

*Ντέρμπι της Λιμβουργίας.

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*G/G ήρθαν οι 5/6 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

Ρόντα – Φορτούνα Σιτάρντ στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΡΟΝΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Συνεχίζει να προβληματίζει με τις εμφανίσεις της η Ρόντα, η οποία υπέστη την εκτός έδρας ήττα με 3-0 από την Καμπούρ. Δεν έκανε καλή εμφάνιση, από το ξεκίνημα συνάντησε πολλά προβλήματα, η άμυνα της πέρασε δύσκολες στιγμές και δεν κατάφερε να σταματήσει τους επιθετικούς της αντιπάλου. Αναμενόμενη ήττα για την ομάδα του Στρέπελ.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Ρόντα μετά το εντός έδρας 1-1 με την Τέλσταρ, συμπλήρωσε πεντάδα αγώνων χωρίς νίκη (0-3-2), δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση και με συνολικό ρεκόρ 3-3-2 υποχώρησε στη 10η θέση. Πέρυσι, γνώρισε τον αποκλεισμό στον 2ο γύρο από την Χέρενφεν εκτός έδρας. Παραμένει τραυματίες οι Χούκστρα (Τερματοφύλακας, 1, 0), Γιένσεν (Αμυντικός, 6, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Καμπούρ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 11’, δέχθηκε το 2-0 στο 34’ και το 3-0 στο 46’. Με δέκα παίκτες απ’ το 72’ η Καμπούρ.

ΡΟΝΤΑ Στατιστικά

*G/G τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα (δες το στην Interwetten).

*Over 2.5 τα 7/9 φετινά παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΣΙΤΑΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Συνεχίζει να προβληματίζει έντονα με τις εμφανίσεις της η Φορτούνα Σιτάρντ, η οποία γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-1 από την Χέρενφεν. Η διαφορά των δύο ομάδων ήταν εμφανής από το ξεκίνημα, πριν συμπληρωθεί το μισάωρο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο 45λεπτο, δεν είχε συνέχεια η αντεπίθεσή της και η ήττα ήρθε απόλυτα δίκαια.

Επιστροφή στις ήττες για τη Φορτούνα Σιτάρντ μετά το εκτός έδρας 2-2 με την Έμεν, αγνοεί τη νίκη μετά το πέρασμα έξι αγωνιστικών (0-2-4) και βρίσκεται αναμενόμενα στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Δεν κάνει καλές πορείες στο Κύπελλο, δεν τη νοιάζει ιδιαίτερα η διοργάνωση, αφού έχει ξεκάθαρα κάθε χρόνο στόχο την παραμονή στην Έρεντιβιζιε. Πέρυσι, αποκλείστηκε στη φάση των “16” από τη Φέγενορντ στην παράταση (1-2).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 3-1 από την Γκρόνινγκεν. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 6’, δέχθηκε το 0-2 στο 28’, μείωσε με πέναλτι του Σέουντγενς στο 54’, για να δεχθεί το 1-3 στο 79’.