* Εξ αναβολής αγώνας για την 17η αγωνιστική (05/12)

* No Goal & Under 2.5 3/4 τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΡΑΝΤΟΜΙΑΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η τρελή πορεία της νεοφώτιστης Ραντόμιακ συνεχίζεται, το Σάββατο υπέταξε και την πρωτοπόρο Λεχ Πόζναν με 2-1 εντός έδρας! Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, το εξαργύρωσε με δύο τέρματα, διαχειρίστηκε σωστά το προβάδισμά της στο δεύτερο μέρος.

Έφτασε τις 6 διαδοχικές νίκες, είναι αήττητη στα 9 τελευτάια παιχνίδια της, από τις 25 Σεπτεμβρίου και μετά! Βρίσκεται στην 5η θέση της Ekstraklasa και με νίκη σήμερα περνάει 3η, στο -4 από την κορυφή!

Είχαν προηγηθεί τρεις νίκες με μηδέν παθητικό απέναντι σε Βίσλα Κρακοβίας (0-1 εκτός), Ζαγκλέμπιε (0-2 εκτός) και Γκόρνικ Ζάμπρζε (1-0 εντός).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Λεχ Πόζναν. Η Ραντόμιακ προηγήθηκε με πέναλτι του Ανγχιέλσκι στο 16’ και στο 30’ ο Μαουρίδες έγραψε το 2-0 μετά από όμορφα ξεδιπλωμένη αντεπίθεση. Η Λεχ Πόζναν είχε δύο καλές ευκαιρίες να μειώσει πριν το 75’ και το πέναλτι του Ίσακ. Κράτησε με σχετική άνεση το προβάδισμά της στο τέλος η Ραντόμιακ.

ΡΑΝΤΟΜΙΑΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας(δες το στη Betshop)

* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα

ΠΙΑΣΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μαγική εικόνα το τελικό 1-0 της Παρασκευής στο Μπέλχατοφ, η Πιάστ δεν άξιζε σε καμία περίπτωση να ηττηθεί από τη Ρακόβ. Σπατάλησε κλασικές ευκαιρίες να προηγηθεί, δέχθηκε γκολ-μαχαιριά στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Επέστρεψε καλά από την καραντίνα που πέρασε το προηγούμενο διάστημα, με πολλά κρούσματα μέσα στην ομάδα, τα οποία οδήγησαν στην αναβολή δύο αναμετρήσεων. Είχε ένταση και έβγαλε συνεργασίες σε μία δύσκολη έδρα. Είχε προηγηθεί η νίκη με ανατροπή στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Νιετσιέτζα (2-1), ενώ στο προηγούμενο εκτός ηττήθηκε 1-0 στο Πόζναν από την πρωτοπόρο Λεχ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Ρακόβ. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο η Πιάστ, έχασε δύο τεράστιες ευκαιρίες να προηγηθεί στο 36’ και στις καθυστερήσεις πριν την ανάπαυλα. Μεγάλες αποκρούσεις του γηπεδούχου κίπερ απέτρεψαν το 0-1 και στο δεύτερο μέρος. Προειδοποίησε στο 84’ ο Βντόβιακ και τη Ρακόβ και στο 90+4’ πέτυχε το καθοριστικό γκολ και με δόση τύχης.