7η αγωνιστική

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΡΑΝΤΟΜΙΑΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Σταλ Μίελετς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 22ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Ραντόμιακ, μετά τις δυο νίκες επί των Πογκόν (0-2 εκτός) και Βάρτα Πόζναν (3-2 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κοσταντίν Γκάλτσα φιλοξενήθηκε από τη Σταλ Μίελετς, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Δέχθηκε και τα δυο τέρματα πριν την ανάπαυλα, ούσα περισσότερο σε παθητικό ρόλο. Ρίσκαρε περισσότερο στην πορεία, ωστόσο ήταν αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια.

Τρίτη ήττα στα έξι πρώτα παιχνίδια της σεζόν, οπότε και είναι στους εννέα βαθμούς, αναζητώντας άμεση αντίδραση.

Ραντόμιακ Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 8/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΠΙΑΣΤ ΓΚΛΙΒΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Ρουχ Χορζόφ, για το πρωτάθλημα.

Από ένα αήττητο σερί πέντε αγώνων προέρχεται η Πιάστ Γκλίβιτσε, με μια νίκη και πέντε ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλεξάντερ Βούκοβιτς υποδέχθηκε τη Ρουχ Χορζόφ, με την οποία έμειναν στο μηδέν. Ανώτερη σε γενικές γραμμές στον αγωνιστικό χώρο, ωστόσο παρά τις όποιες ευκαιρίες της, δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία της, μετά και από εκείνη στην έδρα της Κρακοβίας (1-1), φτάνοντας παράλληλα τους επτά βαθμούς μέχρι τώρα. Γνώριμα τα όποια αγωνιστικά προβλήματα.