*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Ατλέτικο Σαν Λουίς-Κλαμπ Λεόν 3-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΚΛΑΜΠ ΛΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κρουζ Αζούλ με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ροντρίγκεζ στο 29’ και διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ουέσκας στο 38’. Το 1-2 πέτυχε ο Μεδίνα στο 90+12’ και το 1-3 ο Αντούνια στο 90+16’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αλβαράδο στο 90+25’.

Πάλεψε η Κλαμπ Λεόν, αλλά δεν μπόρεσε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα. Κάκιστο πρώτο μέρος, έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ, ενώ στην επανάληψη ανέβασε τις γραμμές της μειώνοντας. Παρ’ όλα αυτά οι φιλοξενούμενοι σκόραραν και πάλι, ενώ στα τελευταία λεπτά μείωσε ξανά.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να επιστρέψει άμεσα στις νίκες. Δεν πείθει με την εικόνα της, έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, τα οποία της κοστίζουν συνεχώς. Στα θετικά το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα σχεδόν σε όλες τις αναμετρήσεις της, αν και αυτό δεν την έχει βοηθήσει ώστε να αποσπάσει όσα θετικά αποτελέσματα ιδανικά θα επιθυμούσε.

Κλαμπ Λεόν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΣΑΝ ΛΟΥΙΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κλαμπ Τιχουάνα με σκορ 3-3, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ροντρίγκεζ στο 38’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπονατίνι στο 42’. Το 1-2 πέτυχε ο Άλβαρεζ στο 45+2’ και το 2-2 ο Κλίμοβιτς στο 74’. Το 3-2 έκανε ο Γκουέμεζ στο 80’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ροντρίγκεζ στο 88’.

Τι τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Ατλέτικο Σαν Λουίς. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ δύο φορές, όμως κατάφερε να το ανατρέψει στο δεύτερο ημίχρονο. Εν τέλη στα τελευταία λεπτά αδράνησε, δεχόμενη την ισοφάριση.

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα θέλει να αποσπάσει και ίσως έχει την καλύτερη ευκαιρία για να το πετύχει, αφού αντιμετωπίζει την κάκιστη αμυντικά Κλαμπ Λεόν. Δεν πείθει με την εικόνα της, είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Επιθετικά έχει αφήσει θετικά στοιχεία, μπορεί σήμερα να εκμεταλλευτεί τα πολλά θέματα που έχει στα μετόπισθεν η αντίπαλός της, ώστε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.