*11/13 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Χωρίς ισοπαλία τα εννιά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (3-0-6).

ΟΥΤΡΕΧΤΗ Β

Προηγούμενο ματς: Κατάφερε να μείνει όρθια στην έδρα της Ρόντα την περασμένη αγωνιστική, αφού απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας μετά και το τελικό 0-0.

Σίγουρα ικανοποιημένο αισθάνεται το σύνολο του Φαν Ντίτερεν μετά την ισοπαλία στην έδρα της Ρόντα. Έκλεισε τους χώρους και παραδόξως εμφανίστηκε πολύ καλά αμυντικά, ενώ στάθηκε και τυχερή σε ορισμένες περιπτώσεις. Η αντίπαλος έχασε μάλιστα και πέναλτι στα μισά της επανάληψης, με την ίδια να απαντάει με δοκάρι στο 77′. Παραμένει πάντως χαμηλά στην βαθμολογία, ενώ συμπλήρωσε εννιά αγώνες πρωταθλήματος δίχως νίκη (0-4-5).

Ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις με την εθνική του ομάδα ο Ινδονήσιος μέσος Γιένερ και είναι κανονικά διαθέσιμος για το σημερινό παιχνίδι με τον Άγιαξ Β. Δεν έχουν αναφερθεί αγωνιστικά προβλήματα.

Ουτρέχτη Β Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΓΙΑΞ Β

Προηγούμενο ματς: Σε ματς με πλούσιο θέαμα, έμεινε στο 2-2 με αντίπαλο την Ντόρντρεχτ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική.

Ξεκίνησε άσχημα και έμεινε πίσω στο σκορ (6′), ωστόσο στην συνέχεα άσκησε πίεση και έφτασε στην ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά (15′, 21′). Η φιλοξενούμενη έβγαλε αντίδραση στην επανάληψη και βρήκε γκολ ισοφάρισης (58′), ωστόσο η αποβολή παίκτη της λίγα λεπτά αργότερα (69′) της έκοψε την φόρα και έτσι αμφότερες συμβιβάστηκαν με τον βαθμό.

Σίγουρα είναι βελτιωμένος ο Άγιαξ Β τους τελευταίους δύο μήνες, ωστόσο χρειάζεται περισσότερη σταθερότητα, στοιχείο που σίγουρα δεν διακατέχει ως μια κλασσική ομάδα Νέων. Παραμένει χωρίς νίκη μακριά από το Άμστερνταμ, ελπίζει σε «σεφτέ» σήμερα απέναντι στην Ουτρέχτη Β, έχοντας σύμμαχο την μεταξύ τους παράδοση. Παράλληλα, συμπλήρωσε πέντε ματς χωρίς νίκη (0-4-1).

Στα αγωνιστικά, τα προβλήματα τραυματισμών που αντιμετωπίζει είναι ως επί το πλείστον μακροχρόνια. Μοναδική εξαίρεση ο τραυματίας εξτρέμ Γκοτς και ο πλάγιος μπακ Ζερμούνι.