*4η αγωνιστική

*Η Αβαϊ είναι αήττητη εντός έδρας από την Βίλα Νόβα, έχοντας οκτώ νίκες σε 10 αγώνες.

ΑΒΑΪ

Προηγούμενο ματς: Η Αβαϊ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Κρισιούμα,με τέρμα του Φελίπε Βιζέου στο 31’, ενώ μετά το 42ο λεπτό έπαιζε και με παίκτη λιγότερο, κάτι που δεν της επέτρεψε να βγάλει κάποια αντίδραση.

Η Αβαϊ ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Κρισιούμα, σε ένα ντέρμπι της πολιτείας της, με αυτή να είναι η τέταρτη ήττα της στους οκτώ τελευταίους αγώνες που έχει πετύχει μόλις μία νίκη. Αυτή φυσικά έχει έρθει στην έδρα της, εκεί που παραμένει αήττητη το 2023, έχοντας τέσσερις νίκες σε εφτά αγώνες, όλες χωρίς να έχει δεχθεί καν γκολ.

Τραυματίες και απόντες είναι οι Βιτίνιο (ΜΕ), Γκιγιέρμε Σάντος (ΕΠ), Καζού (ΜΕ), Ζιν Λούκας (ΜΕ), Τιάγκο Ρόσα (ΑΜ), Φαμπρίσιο Μπαϊάνο (ΜΕ), χτύπησε και o βασικός επιθετικός Πατίνιο που θα λείψει και τιμωρημένος είναι ο μέσος Ραφαέλ Γκάβα.

Αβαϊ Στατιστικά

*Εχει 5/7 N/G εντός έδρας

*Εχει 4/5 under 2,5 στους τελευταίους αγώνες της

ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ

Προηγούμενο ματς: Η Βίλα Νάβα κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Ζουβεντούδε, σκοράροντας με  τον Νέτο Πεσόα στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα από την αντίπαλο της με ισοφάριση.

Η Βίλα Νόβα κέρδισε και την Ζουβεντούδε με 1-0, έχοντας ξεκινήσει ιδανικά το πρωτάθλημα, με 2/2 νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές, έχοντας παίξει έναν αγώνα λιγότερο από τις περισσότερες ομάδες.

Το μεγάλο πρόβλημα υπάρχει όταν απομακρύνεται από την έδρα της, αν και χάνει δύσκολα, με έξι ισοπαλίες, αλλά και με μόνο μία νίκη σε εννιά αναμετρήσεις εκτός στη σεζόν.

Τραυματίστηκε και θα λείψει ο βασικός και έμπειρος γκολκίπερ, Βαντερλέι, που είναι πλέον 39 ετών!