*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΙΝΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-0) της Νάπολι. Σκόραραν οι Τσαλχάνογλου (44′), Μπαρέλα (61′) και Τουράμ (85′).

Χρειάστηκε μία τρομερή επέμβαση του τερματοφύλακα Ζόμερ μόλις στο 3′ και το… οριζόντιο δοκάρι αυτού στο 36′ για να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της, προτού ανοίξει το σκορ στο “Diego Armando Maradona” με ασύλληπτο σουτ του Τσαλχάνογλου. Η Ίντερ βρήκε και πάλι κόντρα στη ροή της αναμέτρησης το δεύτερο γκολ της πετώντας νοκ άουτ τη Νάπολι, επιστρέφοντας στο δρόμο των επιτυχιών μετά από δύο σερί ισοπαλίες.

Διατηρείται αήττητη σε 12 αναμετρήσεις (9-3-0), γνώρισε τη μοναδική φετινή ήττα της από τη Σασουόλο στο “Giuseppe Meazza” (2-1) στις 27 Σεπτεμβρίου. Στις τρεις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις πανηγύρισε ισάριθμες νίκες με διαφορά γκολ 4-1. “Τρέχει” ένα νικηφόρο σερί 5Χ5 με αντίπαλο την Ουντινέζε μπροστά στο κοινό της (σ.σ. κράτησε το μηδέν στις τρεις). Τραυματίστηκε και προστέθηκε στο απουσιολόγιο του προπονητής Ιντζάγκι ο Ντούμφρις. Διαθέσιμος κανονικά ο Μπαστόνι. Την Τρίτη (12/12) υποδέχεται τη Σοσιεδάδ για το Τσάμπιονς Λιγκ.

ΙΝΤΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εντός) με την Ελλάς Βερόνα. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 με Καμπασελέ (16′) και Λούκα (30′), απάντησαν οι Τζούριτς (37′ πεν.) και Νγκονζέ (61′). Προβάδισμα στην Ουντινέζε έδωσε εκ νέου ο Λούκα (72′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ανρί στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Είχε την ευκαιρία να “καθαρίσει” τη νίκη επί της Ελλάς Βερόνα στο 76′ όταν ο Τοβάν τράνταξε το δεξί δοκάρι με όμορφο πλασαριστό σουτ του από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κι ενώ το σκορ ήταν στο 3-2. Πλήρωσε ακριβά την κάκιστη έξοδο του τερματοφύλακα Σιλβέστρι 1,5 λεπτό μετά την ολοκλήρωση και των καθυστερήσεων, πετώντας δύο βαθμούς στα σκουπίδια στην “Dacia Arena”. Η Ουντινέζε δεν κατάφερε να ρεφάρει την ήττα από τη Ρόμα, η οποία αποτελεί τη μοναδική που υπέστη σε οχτώ αγωνιστικές (μία νίκη, έξι ισοπαλίες).

Στις 12 τελευταίες εξόδους της στη Σέριε Α επικράτησε μόνο της Μίλαν (1-0) στις 4 Νοεμβρίου, στις υπόλοιπες σημείωσε τέσσερις ισοπαλίες και επτά ήττες. Θα πρέπει να γυρίσουμε έξι χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία φορά που άλωσε την έδρα της Ίντερ, στις 16 Δεκεμβρίου 2017 (3-1). “Πρέπει να έχουμε έναν υγιή φόβο, το μόνο σίγουρο είναι πως θα κληθούμε να τρέξουμε πολύ”, υπογράμμισε ο προπονητής Τσόφι. Στο βασικό σχήμα των “τζεμπρέτε” αναμένεται να βρεθεί ο Λούκα.