*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Οντένσε – Ράντερς 2-2, Ράντερς – Οντένσε 0-1

✅ Δείτε εδώ όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος ✅

ΡΑΝΤΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Βέιλε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Χεγκ (18′) και Φουσεΐνι (57′), δεχόμενη τη μείωση στο 66ο λεπτό.

Την τρίτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια για τα πλέι άουτ πανηγύρισε η Ράντερς. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ράσμους Μπέρτελσεν φιλοξενήθηκε από τη Βέιλε, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, ευτύχησε να πάρει προβάδισμα από νωρίς, ενώ διπλασίασε τα τέρματα της με την επιστροφή από τα αποδυτήρια. Δέχθηκε τη μείωση στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, σε μια από τις λίγες φορές που απειλήθηκε.

Είχαν προηγηθεί αυτές κόντρα σε Λίνγκμπι (6-2 εντός) και Χβίντοβρε (1-3 εκτός), οπότε και είναι μόνη πρώτη σε αυτά τα πλέι οφ, στο +2 από τη Βίμποργκ, που ακολουθεί. Επικράτησε δυο φορές στα επτά τελευταία εντός της (2-2-3). Αν και ανάρρωσε από την ίωση που τον ταλαιπώρησε, ο Κάλεσε παραμένει αμφίβολος.

Ράντερς Στατιστικά

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΟΝΤΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από τη Βίμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 14ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Μπούργκι (21′), Σαΐντ (80′) και Αμπουμπακάρι (90’+4).

Μακριά από τις επιτυχίες παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Οντένσε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σόρεν Κρογκ υποδέχθηκε τη Βίμποργκ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-3. Αν και ήταν αυτή που προηγήθηκε από νωρίς, δεν κράτησε για αρκετή ώρα τα ηνία, δεχόμενη την ισοφάριση. Δέχθηκε πίεση στην πορεία και παρότι έδειχνε να αντέχει, εν τέλει λύγισε στα τελευταία λεπτά, βλέποντας την εστία της να παραβιάζεται ακόμη δυο φορές.

Τρίτη ήττα σε αυτό το σερί που έχει φτιάξει, ενώ σκόραρε για πρώτη φορά μετά από τρεις αναμετρήσεις που έμεινε “άσφαιρη”. Βρίσκεται έτσι στην τρίτη θέση των πλέι άουτ, την οποία μοιράζεται με τη Λίνγκμπι, ούσα στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Αλώβητη στις οκτώ τελευταίες εξόδους της (4-4-0). Εξέτισε την τιμωρία του ο μέσος Σβεν Κέλερ.