*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Λέτσε παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (3-2-0).

✅ Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικα στοιχηματος

ΛΕΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-0) της Σασουόλο. Τα γκολ πέτυχαν οι Γκέντρι (11′), Ντόργκου (15′) και Πίκολι (61′).

Γνώριζε καλά τη σημασία της αναμέτρησης στην έδρα της Σασουόλο. Απείλησε πρώτη στο 6′, προτού ανοίξει το σκορ πέντε λεπτά αργότερα. Στην τρίτη ευκαιρία που δημιούργησε λίγο αργότερα έκανε το 2-0 “καθαρίζοντας” σε μεγάλο βαθμό τη νίκη.

Η Λέτσε απειλήθηκε μόλις δύο φορές από τους απογοητευτικούς γηπεδούχους, έκανε το 2Χ2 και αύξησε τη διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη στους επτά βαθμούς. Στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές ηττήθηκε μόνο από τη Μίλαν στο “San Siro” (3-0) στις 6 του μηνός, στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις νίκες (σ.σ. με μηδέν παθητικό) και μία ισοπαλία.

Σήμερα έχει την ευκαιρία να κάνει άλλο ένα βήμα για αποφυγή του υποβιβασμού απέναντι στην αδιάφορη βαθμολογικά Μόντσα στο “Via del Mare”. Στις τρεις μεταξύ τους αναμετρήσεις στο εν λόγω γήπεδο έχει απολογισμό 1-2-0 (σ.σ. κράτησε το μηδέν στις δύο). Εξέτισε την ποινή τιμωρίας του κι επιστρέφει στην αποστολή και την ενδεκάδα ο Άλμκβιστ. Σταθερά εκτός οι Ραμαντάνι και Μπαντά.

ΛΕΤΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΟΝΤΣΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Αταλάντα. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Ντε Κεϊτελάρε (44′) και Τουρέ (72′), απάντησε ο Μαλντίνι στο 89′.

Τρίτη ήττα σε τέσσερις αγωνιστικές για τη Μόντσα (μία ισοπαλία) αυτή από την Αταλάντα στο “U-Power”. Έχασε τεράστια ευκαιρία να αποσπάσει τον βαθμό στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Μαλντίνι με υπέροχο διαγώνιο σουτ από τα αριστερά τράνταξε το αριστερό δοκάρι των φιλοξενούμενων.

Παραμένοντας στους 43 βαθμούς οι “μπιανκορόσι” καταλαμβάνουν την 11η θέση και βρίσκονται στο -6 από τη Νάπολι και την 8η που, ενδεχομένως, να ανοίξει για την Ευρώπη. Στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές έχουν απολογισμό 2-2-1: Ηττήθηκαν από την Τορίνο (1-0) πριν από ένα μήνα.

Ενόψει της ολοκλήρωσης της σεζόν τα βλέμματα στρέφονται στον Ραφαέλε Παλαντίνο και το προπονητικό μέλλον που που, λογικά, βρίσκεται εκτός Μόντσα. Να σημειωθεί πως το συμβόλαιο του 40χρονου Ιταλού ολοκληρώνεται το καλοκαίρι. Εξέτισε ο Άκπα Άκπρο, διαθέσιμος κανονικά ο Καπράρι.