*6η Αγωνιστική – Κλαουσούρα

*Μετρούν 3/5 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

* Μετρούν 3/5 αναμετρήσεις με g/g στα τελευταία πέντε παιχνίδια μεταξύ τους.

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΠΑΣΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ήττα με σκορ 3-1 στην έδρα της Ατλέτικο Νασιονάλ για το πρωτάθλημα. Στο 25΄ ο Παμπόν σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων, και δεύτερο γκολ για την Ατλέτικο στο 38΄ με σκόρερ το Ντουκέ κάνοντας το 2-0 που ήτανε και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 51΄ ο Μεντίνα μείωσε για το 2-1, τρία λεπτά αργότερα στο 54΄ ο Ολιβέρα διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Η Ντεπορτίβο Πάστο δεν κατάφερε να πάρει κάτι στην έδρα της Ατλέτικο Νασιονάλ (3-1) για την 5η αγωνιστική του Κλαουσούρα. Δεν μπόρεσε να κάνει κάτι περισσότερο από το να μειώσει σε 2-1 αλλά  μετά από τρία λεπτά δείχτηκε και τρίτο γκολ και ουσιαστικά ότι ελπίδες είχε για θετικό αποτέλεσμα στο παιχνίδι τέλειωσαν εκείνη την στιγμή. Παίρνει καλό βαθμό η επιθετική της λειτουργία. Δεν αντιμετωπίζει σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα. Εκτός ο τιμωρημένος Οσπιταλέτσε που δέχτηκε κόκκινη κάρτα.

Ντεπορτίβο Πάστο Στατιστικά

*3/5 αναμετρήσεις έληξαν με g/g

*3/5 παιχνίδια είχαν over 2.5 γκολ

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΠOΥΚΑΡΑΜΑΝΓΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 απέναντι στην Ντεπόρτες Τολίμα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2΄με τον Χερνάντεζ η Ατλέτικο Μπουκαραμάνγκα κατάφερε να ισοφαρίσει στο 16΄(1-1) με τον Καμπαγιέρο  αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 52΄ ο Μορένο έκανε το 2-1 που έμελλε να ήτανε και το τελικό σκορ.

Ωραίο ποδόσφαιρο και επιθετικό με δημιουργία φάσεων από την Ατλέτικο. Ικανοποίηση στην ομάδα για την επιστροφή στις νίκες, μετά την ήττα από την Πετρολέρα εκτός έδρας με (3-1) και την ισοπαλία με την Μιγιονάριος πάλι εκτός έδρας (0-0)   Το θετικό είναι ότι δεν υπάρχουν προβλήματα απουσιών.