*Goal/Goal τα έξι τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Μπράγκε – Νόρμπι 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΝΟΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Ντάλκουρντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 62ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Μπεκιάι στο 76′, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Νόρμπι, μετρώντας μια ισοπαλία και τρεις ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από τη Ντάλκουρντ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-1. Σε ένα αρκετά ισορροπημενο ματς, μπορεί να ισοφάρισε προσωρινά, ωστόσο δεν ήταν ικανή να κρατήσει μέχρι τέλους, μένοντας με άδεια χέρια στο φινάλε. Αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Μπρομαποϊκάρνα (5-2 εκτός) και Τρέλεμποργκ (2-3 εντός), οπότε και παραμένει χαμηλά στην κατάταξη. Ηττήθηκε μια φορά στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός (2-1-1).

Νόρμπι Στατιστικά

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 10/11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΠΡΑΓΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Έστερσουντ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Κάλμπεργκ στο 83ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Μπράγκε, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Έρεμπρο (1-3 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε την Έστερσουντ, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Ισορροπημένο ματς ανάμεσα στις δυο πλευρές, τόσο σε ευκαιρίες, όσο και σε κατοχή, ωστόσο η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη στις λεπτομέρειες και πήρε το θετικό αποτέλεσμα. Συνεχίζει έτσι τις υψηλές πτήσεις ούσα στις θέσεις που οδηγούν σε άνοδο. Έμεινε αλώβητη στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-1-0).