*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Δεν έχει κερδίσει ποτέ η Ουτρέχτη Β στην έδρα της Μπρέντα (3-2-0).

ΜΠΡΕΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Σε παιχνίδι με καλό ρυθμό, επικράτησε με 2-3 της Άλκμααρ Β εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45+1′), ισοφαρίστηκε με το ξεκίνημα της επανάληψης (47′), αλλά ανέκτησε άμεσα το προβάδισμά της (56′) και βρήκε τρίτο γκολ λίγο αργότερα (67′). Η αντίπαλος απλώς μείωσε στο 86′.

Έβγαλε αντίδραση σε κρίσιμο χρονικά σημεία της σεζόν, αφού κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες μετά και το εντυπωσιακό διπλό στην έδρα της ανεβασμένης Άλκμααρ Β. Εκμεταλλεύτηκε το δικό της καλό διάστημα και επιθετικά βρέθηκε σε αρκετά καλή μέρα. Έβαλε έτσι τέλος στο αρνητικό σερί των πέντε αγώνων χωρίς νίκη (0-3-2) και επέστρεψε στις θέσεις των πλέι οφ. Πασχίζει πάντως να βρει σταθερότητα, αφού παρουσιάζει πολλές μεταπτώσεις στην απόδοσή της.

Επιστρέφει πιθανότερα ο εξτρέμ Κάιπερς. Για σήμερα, θα απουσιάσει ο πολύτιμος χαφ Λέιμανς που τραυματίστηκε, ενώ σταθερά λείπουν οι Γκαρμπέτ και Αγκουλίλ. Εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού ο βασικός αμυντικός Βάρνερσον, ο αριστερός μπακ Κέμπερ και ο αμυντικός μέσος Φετ.

Μπρέντα Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*7/9 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

OYΤΡΕΧΤΗ Β

Προηγούμενο ματς: Kάκιστη εμφάνιση και εντός έδρας ήττα με 0-3 από την OSS την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 52′ και στην συνέχεια κατέρρευσε, αφού δέχτηκε άλλα δύο γκολ μέχρι το φινάλε (62′, 89′).

Πραγματοποίησε την χειρότερή της εμφάνιση την φετινή σεζόν και απέναντι στην πιο αδύναμη ομάδα της κατηγορίας, δεν κατάφερε να πράξει ούτε τα βασικά. Μονίμως πίσω από την μπάλα, δεν απείλησε στο ελάχιστο και αμυντικά ήταν εκτός τόπου και χρόνου στο δεύτερο ημίχρονο. Επέστρεψε άμεσα στις ήττες μετά το σπουδαίο διπλό στην έδρα της Καμπούρ, παραμένει αρκετά χαμηλά στην βαθμολογία.

Έχει μείνει χωρίς στόχους μέχρι το τέλος της σεζόν και αυτό ίσως επηρεάσει ακόμη περισσότερο την εικόνα της. Δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα, πέραν του τραυματία κίπερ Χάντελα.