ΦΑΡΟΥΛ - ΑΡΑΝΤ Προγνωστικά

*12η αγωνιστική.

*Από τέσσερα σερί μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΦΑΡΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 3-1 επί της Πετρολούλ. Ο Άλιμπεκ το 0-1 στο 11’, το 0-2 έκανε ο ίδιος παίκτης στο 35’. Στο 57’ μείωσε η Πετρολούλ με τον Ταμάς, το 1-3 έκανε ο Σάλι στις καθυστερήσεις. Με δέκα παίκτες απ’ το 79’ η Πετρολούλ.

Πηγαίνει «τρένο», πέρασε νικηφόρα και απ’ την έδρα της Πετρολούλ την περασμένη αγωνιστική. Όλα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, σ’ αυτό το διάστημα η Φαρούλ ήταν εξαιρετική, σκόραρε δύο γκολ και έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση. Στο δεύτερο μέρος η Πετρολούλ έβγαλε αντίδραση, μείωσε νωρίς, αλλά απ’ τη στιγμή που έμεινε με δέκα παίκτες στο 79’ όλα τελείωσαν. Στο φινάλε το τελικό 1-3 για τη Φαρούλ. Δεύτερη σερί πειστική νίκη μετά το εντός έδρας 3-0 επί της Άρτζες, είχε προηγηθεί η εκτός έδρας ήττα 4-3 κόντρα στην Ουν. Κραϊόβα, νωρίτερα πήρε τρεις σερί νίκες. Μετρά ρεκόρ 7-3-1, έχει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας (22 γκολ), με 24 πόντους είναι πρωτοπόρος! Πολλές οι απουσίες.

ΦΑΡΟΥΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/8 G/G στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από έξι σερί Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΡΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 1-0 επί της Φορέστα Σουτσέαβα για το Κύπελλο.

Πικρό αποτέλεσμα κόντρα στη Χέρμανσταντ την περασμένη αγωνιστική, ηττήθηκε με γκολ στις καθυστερήσεις (1-2 εντός έδρας). Προηγήθηκε στο σκορ στο 29’ με πέναλτι, ωστόσο ο αντίπαλος ισοφάρισε γρήγορα και βρήκε το δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις με τον ταχύτατο Αλχασάν για το τελικό 1-2. Μπορούσε να πάρει έστω την ισοπαλία η Αράντ. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές (2-2-0), που είχε τις νίκες με Μποτοσάνι (1-2) και Κραϊόβα 1948 (2-1), όπως και τις ισοπαλίες με Μιοβένι (1-1 εκτός) και Τσίντια (1-1 εντός). Με 15 πόντους είναι ένατη. Επιστρέφει ο Οτέλε (Επιθετικός, 10,2), τιμωρημένος σήμερα ο καλός χαφ Καστσίνι.