*11η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Goal/Goal τα έξι τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Νέα Σαλαμίνα – ΑΕ Λεμεσού 2-1, ΑΕ Λεμεσού – Νέα Σαλαμίνα 3-1

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Νέα Σαλαμίνα – ΑΕ Λεμεσού 1-1

✅ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι πάμε στοίχημα

ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 από τον Απόλλων Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 4-0 (2′, 38′, 45’+2, 68′), για να μειώσει με τον Μίντσεφ στο 84ο λεπτό.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των εννέα αγώνων πρωταθλήματος για την ΑΕ Λεμεσού. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλέξη Γαρπόζη φιλοξενήθηκε από τον Απόλλωνα, κόντρα στον οποίο γνώρισε τη συντριβή με 4-1, στο μεταξύ τους ντέρμπι.

Κατώτερη των περιστάσεων η εμφάνιση της, δεν έδειξε ικανή να διεκδικήσει κάτι καλύτερο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο μέχρι και την ανάπαυλα (3-0), ενώ στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου δέχθηκε και ένα τέταρτο τέρμα. Παρόλα αυτά, βρήκε τον τρόπο να πετύχει απλά το γκολ της τιμής.

Μοιράζεται έτσι τη δεύτερη θέση των πλέι άουτ με τον Εθνικό Άχνας, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο, παρότι δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο κίνητρο. Παρέμεινε αήττητη στα πέντε τελευταία εντός της, με τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες.

ΑΕ Λεμεσού Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal τα 10/11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Δόξα Κατωκοπιάς, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 69ο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Νέα Σαλαμίνα, μετά και το εντός 0-2 από τον Απόλλων Λεμεσού. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χριστόδουλου Χριστοδούλου φιλοξενήθηκε από τη Δόξα Κατωκοπιάς, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0.

Αρκετά ανοιχτό το μεταξύ τους παιχνίδι και με ευκαιρίες εκατέρωθεν, με το σκορ να μπορούσε να είναι ακόμη μεγαλύτερο. Η ίδια πραγματοποίησε συνολικά 14 τελικές, όμως ήταν αρκετά αναποτελεσματική για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο, γεγονός που “πλήρωσε” στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου.

Από τη στιγμή που έχει εξασφαλίσει ήδη την παραμονή στην κατηγορία, αγωνίζεται χωρίς άγχος, ούσα για την ώρα στην τέταρτη θέση των πλέι άουτ. Πανηγύρισε το διπλό στις δυο από τις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της. Ανανέωσε το συμβόλαιο συνεργασίας με τον Φερνάντες, θέμα χρόνου και του Ντουρμισάι.