*Over 2,5 στα 8/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα 9/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Κοπεγχάγης. Ο Λέραγκερ έκανε το 1-0 στο 55′, τα δεδομένα ανέτρεψαν οι Μουσιάλα (67′) και Τελ (83′).

Μπορεί να μην έθελξε με την απόδοσή της, παρόλα αυτά η Μπάγερν Μονάχου κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα που είχαν δημιουργηθεί λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο “Parken”, επικρατώντας της Κοπεγχάγης μεσοβδόμαδα. Για άλλη μία φορά σκόραρε μετά το 80′ ο Τελ, κράτησε όρθιους τους Βαυαρούς με σπουδαία απόκρουση στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ούλραϊχ.

Έκαναν το 2Χ2 στον 1ο όμιλο και, πλέον, στρέφουν το ενδιαφέρον τους και πάλι στην Μπουντεσλίγκα. Την προηγούμενη βδομάδα βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 στο 26′ από τη Λειψία, επιστρέφοντας από τη “Red Bull Arena” με τον βαθμό (2-2). Η Μπάγερν Μονάχου παραμένει αήττητη σε 23 εντός έδρας αναμετρήσεις με την Φράιμπουργκ στην Μπουντεσλίγκα (20-3-0).

Θα πρέπει να γυρίσουμε στη σεζόν 2016/17 για να βρούμε την τελευταία φορά που παρέμεινε αήττητη και μετά την 7η αγωνιστική, υπό τις οδηγίες του Κάρλο Αντσελότι. “Θέλουμε μόνο τη νίκη, ωστόσο γνωρίζουμε πόσο δύσκολο έργο θα έχουμε”, είπε ο προπονητής Τούχελ. Νοκ άουτ για καιρό τέθηκε ο Γκνάμπρι, εκτός αποστολής και ο Ντε Λιχτ.

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα δέκα τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 7/10 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από τη Γουέστ Χαμ. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Πακετά (8′) και Αγκέρντ (66′), ισοφάρισε προσωρινά ο Σάλαϊ στο 49′.

Βρέθηκε πίσω στο σκορ με το καλημέρα, προτού η Γουέστ Χαμ έχει δοκάρι τρία λεπτά αργότερα. Η Φράιμπουργκ ισοφάρισε με περιπετειώδη τρόπο με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και είχε δοκάρι στο 55′, προτού ολιγωρήσει αμυντικά για το 2-1 των φιλοξενούμενων.

Πρώτη ήττα στη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου στο Γιουρόπα Λιγκ, την προηγούμενη βδομάδα δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να κάμψει την αντίσταση της Άουγκσμπουργκ (2-0 εντός) φτάνοντας τους δέκα βαθμούς στην Μπουντεσλίγκα. Την προηγούμενη σεζόν οι “Βραζιλιάνοι του Μπράισγκαου” πανηγύρισαν την παρθενική νίκη τους επί της Μπάγερν Μονάχου (2-1 εντός), στο πλαίσιο των προημιτελικών του Κυπέλλου Γερμανίας.

Έχουν επικρατήσει μόλις μία φορά στις έντεκα τελευταίες αγωνιστικές που αντιμετώπισαν ομάδες της πρώτης τετράδας: Τον Νοέμβριο 2022 την Ουνιόν Βερολίνου (4-1 εντός). “Παίζουμε πάντα για τη νίκη μακριά από την έδρα μας, αυτό θα κάνουμε και στο Μόναχο”, ανέφερε ο προπονητής Στράιχ. Αμφίβολοι δίνονται οι Γκρέγκοριτς και Καϊτέλ.