*8η αγωνιστική

*Αήττητη είναι η Γκινγκάμπ στις τέσσερις πρόσφατες επισκέψεις της στην έδρα της Μετς (3-1-0), σε όλες σκόραρε από δύο γκολ και πάνω.

*Goal/Goal & Over 2.5 ήρθαν οι 3/4 τελευταίες συναντήσεις των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΜΕΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Ανεσί. Απ’ το 81’ έπαιξε με παίκτη παραπάνω, αλλά δεν το εκμεταλλεύτηκε.

Δεν αξιοποίησε ξανά τον παράγοντα έδρα και “κόλλησε” στο 0-0 με την Ανεσί. Συνάντησε πολλά προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατάφερε να φτιάξει πολλές ευκαιρίες, πήγε με το 0-0 στ’ αποδυτήρια. Ανώτερη σε όλο το δεύτερο 45λεπτο, δεν κινδύνεψε ούτε μια στιγμή, δημιούργησε απειλητικές καταστάσεις στα αντίπαλα καρέ, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, παρότι απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Είχε προηγηθεί το διπλό στη Ροντέ (1-4) για την ομάδα του Μπόλονι, η οποία μετράει απολογισμό 3-1-2 και βρίσκεται στο -2 απ’ την πρώτη δυάδα και την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία. Κράτησε ανέπαφη την εστία της στα 3/4 φετινά παιχνίδια στην έδρα της.

Πήγε δανεικός στη Γουλβς ο χαφ Μπ. Τραορέ και στη βελγική Σερένγκ ο εξτρέμ Βάγκνερ. Εξέτισε ποινή τριών αγώνων ο βασικός γκολκίπερ Ουκιντζά και επιστρέφει κάτω απ’ τα γκολπόστ. Τιμωρημένος ο επιθετικός/πρώτος σκόρερ Μικαουτάντζε. Τραυματίστηκε σοβαρά και θα λείψει αρκετούς μήνες ο δεύτερος γκολκίπερ Καϊλάρ. Εκτός αποστολής έμεινε ο δεξιός μπακ Σεντόνζ.

ΜΕΤΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία ματς.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-1 από τη Σοσό. Προηγήθηκε με τον Λεμονιέ στο 21’, ισοφαρίστηκε στο 37’, δέχθηκε την ανατροπή στο 81’.

Δεν αγωνίστηκε την προηγούμενη αγωνιστική η Γκινγκάμπ, το παιχνίδι με τη Ροντέ αναβλήθηκε, καθώς το αεροπλάνο που θα μετέφερε την αποστολή της αντιπάλου αντιμετώπισε κάποιο τεχνικό πρόβλημα και το ταξίδι για τη Βρετάνη δεν έγινε ποτέ. Ορίστηκε νέα ημερομηνία για το παιχνίδι, θα διεξαχθεί στις 4 Οκτωβρίου. Στην τελευταία της υποχρέωση υπέστη την πρώτη ήττα στην έδρα της με 2-1 απ’ τη Σοσό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Γκινγκάμπ, είχε προηγηθεί το διπλό στη Μπορντό (0-1), “τρέχει” ρεκόρ 3-1-2 και ψάχνει απεγνωσμένα την επιστροφή στις νίκες με στόχο να σκαρφαλώσει ψηλότερα στην κατάταξη. Έχει δημιουργήσει θετική παράδοση στην έδρα της Μετς, καθώς είναι αήττητη στις τέσσερις πρόσφατες επισκέψεις της (3-1-0).

Ο εξτρέμ Κατλίν πήρε μεταγραφή στη Λοριάν. Τρίτη αγωνιστική τιμωρημένος ο χαφ Ντιαρά, παραμένουν τραυματίες ο δεξιός μπακ Λουβαμπό και ο μεσοεπιθετικός Μεργκέμ. Επανέρχονται ο στόπερ Ρου και ο αριστερός μπακ/χαφ Γκοντέν.